Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2016 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

„Podozrivý biznis“ na TV Markíza – Stanovisko

Dňa 14.2.2016 bola na TV Markíza v relácii Televízne noviny odvysielaná reportáž s názvom „Podozrivý biznis“, týkajúca sa domnelého predraženia pri preplácaní zákroku na liečbu bolestí chrbtice štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou v prospech Poliklinika Terasa s.r.o..

K informáciám zverejneným zo strany TV Markíza, následne šíreným aj cez ďalšie médiá, zaujala Poliklinika Terasa s.r.o. (ďalej len ako „Poliklinika Terasa“) stanovisko, z ktorého vyplýva, že:

1) Poliklinika Terasa je jediným zdravotníckym zariadením v Slovenskej republike, ktoré vykonáva predmetný zákrok s odborným názvom Intradiskálna rádiofrekvenčná denervácia medzistavcovej platničky so systémom na diskektomické procedúry Disc FX (ďalej aj ako „zákrok“).

2) Ide o novú unikátnu metódu na liečbu bolestí chrbtice, ktorá sa doposiaľ využívala len v medicínsky vyspelých krajinách západnej Európy, kde bolo touto metódou ošetrených viac ako 200 000 pacientov.

3) Poliklinika Terasa sa stala poskytovateľom tejto služby, keďže zatiaľ ako jediná na Slovensku získala potrebné zahraničné certifikácie a zároveň splnila materiálno-technické, priestorové a personálne požiadavky na výkon zákroku na špecializovanom pracovisku jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Vďaka aktivite tímu Polikliniky Terasa tak klienti nie len zo Slovenska, ale aj zahraničia majú možnosť odstrániť svoj zdravotný problém tou istou metódou a na tej istej úrovni ako klienti, ktorí sa rozhodnú zákrok podstúpiť v Nemecku, Švédsku alebo Veľkej Británii.

4) Poliklinika Terasa má na uvedený zákrok uzavretú zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami. Tie uhrádzajú oprávnenému zdravotníckemu zariadeniu uvedený zákrok v porovnateľnej cene.
Cena zákroku, ktorý sa vykonáva pod trvalou kontrolou RTG C ramena pozostáva z dvoch zložiek:
A) lekársky výkon s názvom „Intradiskálna rádiofrekvenčná denervácia medzistavcovej platničky“ a
B) súvisiaci Špeciálny zdravotnícky materiál (ŠZM) s názvom „Systém na diskektomické procedúry Disc FX“, ktorý sa pri výkone používa.
Cena zákroku bola Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky a zdravotnými poisťovňami pre všetky zdravotnícke zariadenia schválená takto:
A) lekársky výkon (cenu schvaľujú zdravotné poisťovne):
Intradiskálna rádiofrekvenčná denervácia medzistavcovej platničky v cene 565 ,
B) špeciálny zdravotnícky materiál (cenu schvaľujú MZ SR a zdravotné poisťovne):
Systém na diskektomické procedúry Disc FX) v cene 5.686 ;
= cena zákroku pozostávajúceho z A) a B) sa rovná spolu: 6.251 .

5) Na TV Markíza komunikovaná cena zákroku 1500  je cenou len za lekársky výkon (dnes v SR stanovená na 565  podľa bodu 2A tohto stanoviska), ktorý sa robil v Českej republike ako predvádzací výkon pre intervenčných algeziológov z ČR, SR a EÚ, pričom systém na diskektomické procedúry Disc FX v daných prípadoch dodal výrobca/dodávateľ bezplatne.

6) Aktuálna cena zákroku v Slovenskej republike nie je neprimeranou cenou. Celková cena zákroku (lekársky výkon a systém na diskektomické procedúry Disc FX) v jednotlivých krajinách Európskej únie sa pohybuje od 6.251  v Slovenskej republike až do cca 12.000,- v Nemecku, Švédsku alebo vo Veľkej Británii.

Viac informácií o Poliklinika Terasa, s.r.o. je vám k dispozícii na stránke www.poliklinikaterasa.sk .

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Prichádza izraelský anjel pomsty! Taiwan zohráva dôležitú úlohu pri globálnom boji proti počítačovej kriminalite

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.