Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Platobná karta v podnikaní

BRATISLAVA 5. novembra – Platobná karta k podnikateľskému účtu vám poskytuje neustály prístup k vašim financiám na účte, okrem výberov hotovosti ju môžete využiť kedykoľvek aj na úhradu nákupov priamo v obchode.

Pri výbere platobnej karty pre podnikanie je dôležité zistiť, či sa vašou kartou bude dať platiť pri nákupoch na internete. Napríklad v ČSOB sú vaše nákupy na internete chránené technológiou 3D Secure (Zabezpečená internetová platba) a každá takáto platba musí byť potvrdená zadaním jedinečného kódu, ktorý vám bude doručený na váš mobil.

Ďalšou dôležitou črtou je limit vašej platobnej karty. Štandardom je, že karty sú vydávané s denným limitom, čiže výšku limitu môžete vyčerpať v rámci jedného dňa a v nasledujúci deň máte k dispozícii opäť celú výšku limitu.

Kartu k účtu potrebujem poskytnúť aj vybraným zamestnancom. Ako budem kontrolovať ich výdavky?

Okrem karty pre vás môžete požiadať aj o vydanie ďalších platobných kariet k vášmu účtu, pričom každej z týchto kariet môžete stanoviť odlišnú výšku denného limitu. Tieto karty budú čerpať prostriedky rovnako z vášho účtu do výšky vami stanoveného denného limitu. Neustály prehľad o použití jednotlivých platobných kariet môžete mať prostredníctvom služby ČSOB Info 24, ktorá vás informuje okamžite po vykonaní transakcie platobnou kartou. Navyše si môžete sám určiť, či chcete byť informovaný vo forme SMS alebo e-mailu. Aktivácia služby je jednoduchá a pohodlná, prostredníctvom internet bankingu.

Ak potrebujete pre účtovné operácie prehľadnú formu kontroly jednotlivých operácií každou platobnou kartou, môžete požiadať o výpis transakcií ku karte. Výhodou v porovnaní s výpisom z účtu je predovšetkým prehľadnosť. Na jednotlivých výpisoch vidíte transakcie realizované výlučne danou kartou.

Ak využívate vo firme viac platobných kariet, môže byť pre vás zaujímavé vytvoriť si vlastnú originálnu platobnú kartu a využiť ju aj na budovanie značky vašej firmy. Vďaka možnosti umiestniť vlastný obrázok na platobnú kartu si vytvoríte vo firme jedinečnú kartu, ktorá vás bude reprezentovať vždy, keď ju vy alebo vaši zamestnanci použijete.

Oplatí sa mi požiadať o vydanie firemnej kreditnej karty?

Debetnou platobnou kartou vydanou k účtu čerpáte vaše prostriedky z vášho účtu. Kreditná platobná karta je úverová karta, ktorou vám banka poskytne úverový limit. Jej výhodou je možnosť využiť bezúročné obdobie – prostriedky čerpané z karty využívate až 45 dní bez úroku. Prostriedky môžete použiť na akýkoľvek účel, aj na financovanie prevádzkových potrieb. V ČSOB môžete disponovať neobmedzeným počtom firemných kreditných kariet, pričom limit karty pre jedného držiteľa je min. 500 , max. do výšky celkového poskytnutého úverového limitu.

Podnikáte a máte otázky v oblasti financií?

Pošlite nám ich na podnikatel@csob.sk alebo pre viac informácií navštívte stránku www.csob.sk .

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

mBank svojim klientom prináša bezkontaktnú platobnú službu SwatchPAY! Aké sú možnosti na stravovanie v práci alebo pri podnikaní a ktorá je najvýhodnejšia?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.