Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Platobná karta pod kontrolou

BRATISLAVA 29. októbra – K firemnému účtu potrebujem platobnú kartu, ako ju dokážem ochrániť pred zneužitím?

Platobná karta k podnikateľskému účtu vám poskytuje neustály prístup k vašim financiám na účte. Preto je dôležité, aby ste si boli istí, že použitie vašej karty je bezpečné.

Zvýšenie bezpečnosti kariet zabezpečili samotné banky tým, že karty vydávané na Slovensku sú čipové. Údaje uložené v čipe je ťažké skopírovať a zneužiť.

Navyše je dôležité z vašej strany dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napr. zakrývať rukou klávesnicu bankomatu pri zadávaní PIN, nezaznačiť si PIN na papierik, ktorý nosíte v peňaženke atď.

Ak vo vašom podnikaní používate svoju kartu na platby na internete, overte si, ako sú tieto platby chránené. V ČSOB sú vaše nákupy na internete chránené technológiou 3D Secure (Zabezpečená internetová platba) a každá takáto platba musí byť potvrdená zadaním jedinečného kódu, ktorý vám bude doručený na váš mobil.

Kartu k účtu potrebujem poskytnúť aj vybraným zamestnancom, ako ale budem kontrolovať ich výdavky?

Okrem karty pre vás môžete požiadať aj o vydanie ďalších platobných kariet k vášmu účtu. Každej z týchto kariet môžete stanoviť odlišnú výšku denného limitu a prideliť tak odlišné limity jednotlivým funkciám vo firme. Tieto karty budú čerpať prostriedky rovnako z vášho firemného účtu do výšky vami stanoveného denného

Neustály prehľad o použití jednotlivých platobných kariet môžete mať prostredníctvom služby ČSOB Info 24, ktorá vás informuje okamžite po vykonaní transakcie platobnou kartou. Navyše si môžete sám určiť, či chcete byť informovaný formou SMS alebo e-mailu. Aktivácia služby je jednoduchá a pohodlná, prostredníctvom internetbankingu. Ak chcete byť informovaní iba o mimoriadne vysokých výdavkoch vašich zamestnancov, môžete si v nastavení služby stanoviť aj minimálnu výšku sumy transakcie, o ktorej chcete dostať informáciu. V prípade zneužitia firemnej karty zamestnancov ste tak okamžite informovaní a môžete konať, napr. požiadať o zablokovanie platobnej karty.

Ak potrebujete pre účtovné operácie prehľadnú formu kontroly jednotlivých operácií každou platobnou kartou, môžete požiadať o výpis transakcií ku karte. Výhodou v porovnaní s výpisom z účtu je prehľadnosť, keďže výpis z karty vám zabezpečí jednoduchý prehľad o pohyboch na danej karte.

Ak využívate vo firme viac platobných kariet, môže byť pre vás zaujímavé vytvoriť si vlastnú originálnu platobnú kartu a využiť ju aj na budovanie značky. Vďaka možnosti umiestniť vlastný obrázok na platobnú kartu, si vytvoríte vo firme jedinečnú kartu, ktorá vás bude reprezentovať vždy, keď ju vy alebo vaši zamestnanci použijete.

Pre viac informácií navštívte stránku www.csob.sk .

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

mBank svojim klientom prináša bezkontaktnú platobnú službu SwatchPAY! Aké sú možnosti na stravovanie v práci alebo pri podnikaní a ktorá je najvýhodnejšia?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.