Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PIVOBRANA sa rozrástla o ďalšie dva pivovary

BRATISLAVA 27. júna – Hnutie na obranu slovenského nezávislého piva PIVOBRANA má od júna o dva pivovary viac. Podporiť súdržnosť malých nezávislých pivovarov v boji proti nadnárodným gigantom a vstúpiť do PIVOBRANY sa rozhodli popradský minipivovar EGIDIUS BREWERY a stupavský pivovar STUPAVAR. Tieto dva minipivovary sa zároveň stali členmi Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS).

Rodinný minipivovar EGIDIUS BREWERY vznikol v roku 2012 a sídli na Námestí sv. Egídia v Poprade. V ponuke má 4 pivá, Egidius 10 svetlý, Egidius 11 svetlý, Egidius polotmavý-amber a Egidius tmavý-dark. S tým posledným sa mu už dokonca podarilo získať ocenenie v medzinárodnej degustačnej súťaži Slovak Homebrewing Star 2013.

Najmladší pivovar z AMNPS, záhorácky STUPAVAR so sídlom na Cementárenskej ulici v Stupave, svojimi receptami nadviazal na predchádzajúcu bohatú skúsenosť z malého domáceho pivovaru, ktorý si majitelia vybudovali v čase, keď ich naplno chytil homebrewing. V portfóliu majú 5 pív, JANTÁR ležiak 12°, 11-TEČKA svetlé výčapné 11°, ŠPECIÁL tmavý ležiak 13°, ĎUMBEER zázvorové 12° a VAJCEN pšeničné 12°.

Ľubomír Vančo, predseda Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska, víta nových členov v Asociácii, ako aj v PIVOBRANE: „Som rád, že sa k PIVOBRANE prihlásili aj tieto dva mladé slovenské minipivovary. Vidno, že im osud poctivého slovenského piva nie je ľahostajný. Čím viac nás bude, tým väčšiu šancu máme zmeniť postoj verejných orgánov a pomôcť rodinným pivovarom ľahšie prežiť v konkurencii nadnárodných spoločností.“

PIVOBRANA je otvorené hnutie na obranu nášho nezávislého slovenského piva. Chránime naše tradičné slovenské pivovary a minipivovary, ktoré si zachovali vlastnú identitu a nezávislosť voči globálnym pivným gigantom. Hnutie PIVOBRANA bolo založené v roku 2012 členmi Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Salón Piva v Starej tržnici – septemBeer edition Salón Piva v Starej tržnici s rekordným počtom pivovarov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.