Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88647_salon_piva 81 676x451.jpg
11. septembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Salón Piva v Starej tržnici – septemBeer edition

BRATISLAVA 11. septembra 2018 – Bratislavská Stará tržnica sa v dňoch 19. až 21. septembra opäť zmení na Salón Piva. Takmer deväťdesiat pivovarov zo Slovenska, Čiech, ale i iných krajín sa stretne na ďalšom ročníku podujatia ochutnávky tradične vareného piva.

Salón Piva je jedinečný ochutnávkový Craft Beer Festival zameraný na prezentáciu malých pivovarov formou ochutnávok a predaja piva. Počas festivalu predstavia malé pivovari viac ako 400 rôznych pív.

Ako sa stalo už dobrým zvykom, každý pivovar bude mať na Salóne Piva minimálne jednu premiéru svojho nového piva. Na jarnom Salóne Piva bolo predstavených spolu vyše 100 druhov takýchto pív.

Počas Salónu Piva bude na námestí pred Starou tržnicou prebiehať obľúbený Street Food Park ktorý je známy chutným pouličným jedlom a dobrou atmosférou.

Jednou z noviniek je aj Craft Beer Week Bratislava. 10 krásnych dní pri poctivom pive. Od 12. septembra pred Salónom Piva budú prebiehať v rôznych podnikoch v Bratislave tematické večery a ochutnávky piva. „Cieľom je, aby Bratislava žila remeselným pivom celý týždeň. Vrcholom bude samotný festival Salón Piva od stredy až do piatku už tradične v Starej tržnici“, vysvetlil tohtoročný zámer jeden z organizátorov výstavy Ivan Čižmárik.

Partnerom podujatia je aj Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorej členovia sú okrem samotnej asociácie združení aj v hnutí PIVOBRANA založenom na obranu nezávislého slovenského piva (www.pivobrana.sk). Na výstave sa preto predstavia pivá aj od jej členov. Predsedu AMNPS Ľubomíra Vanča spolupráca teší: „Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska stála pri zrode Salónu Piva. Festival je zameraný na podporu menších remeselných pivovarov, čo plne korešponduje s našim cieľom podporovať výrobu poctivých slovenských pív. Som rád, že aj tento rok je zastúpených toľko pivovarov, čím sa zachovala pivná rôznorodosť. Stačí prísť na jedno miesto v Bratislave a degustovať.“

Na Salóne Piva, za vstupné v hodnote 5 €, dostanú návštevníci sklený degustačný pohár typu Munique. Platidlom za jednotlivé ochutnávky sú žetóny, v hodnote 50 centov, ktoré zamieňa návštevníkom priamo organizátor festivalu.

Novinkou je bezplatná mobilná aplikácia Salon Piva, ktorú si už teraz môžete stiahnuť, v Apple Store a Google Play Store. V aplikácii je presný zoznam pivovarov a pív, ktorý je neustále dopĺňaný.

Viac informácií nájdete aj na www.salonpiva.beer

K téme

Interaktívne výstavy, workshopy a gastronomické zážitky: Košická noc múzeí a galérií 2024 predstavuje návštevníkom unikátny program XXVII. ročník Medzinárodného hudobného festivalu Musica Nobilis prinesie hudbu na Spiš od 2. – 9. októbra 2023

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.