Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PEVŠ vypísala druhé kolo prijímacích pohovorov

BRATISLAVA 19. júla – Uzávierka prihlášok pre druhé kolo prijímacích pohovorov má väčšina fakúlt v priebehu augusta, prijímacie pohovory sa uskutočnia v priebehu septembra. Na Fakulte ekonómie a podnikania prebiehajú prijímacie pohovory formou hodnotenia uchádzačov na základe doterajších výsledkov (študijný priemer v maturitnom ročníku). Poplatok za prijímaciu skúšku je 16,60 EUR a hradí sa bankovým prevodom. Prijímací pohovor je na Fakulte práva zložený z písomného testu zameraného na základné myšlienkové a logické operácie, jazykového písomného testu a informatívneho ústneho pohovoru. Na Fakulte masmédií je písomná časť zložená z logicko-vedomostného testu a testu z angličtiny a ústneho pohovoru zameraného na motiváciu a s ukážkou vlastnej mediálnej tvorby – texty, slogany, kresby, fotografie, audio, video, či iné multimédiá.

Prijímacie pohovory na Fakulte psychológie obsahujú test z psychológie a spoločenských vied, test zo všeobecných rozumových schopností a jazykový test (ang ličtina, alebo nemčina). Fakulta informatiky vyžaduje k prijatiu úspešné absolvovanie ústneho pohovoru zameraného na všeobecný prehľad uchádzača v predmetoch matematika a informatika.

Paneurópska vysoká škola zaznamenala v prvom kole medziročný nárast počtu záujemcov. Na školu sa hlásilo až o 13,5 % viac uchádzačov ako pred rokom. Najväčší záujem je už tradične o Fakultu práva a Fakultu masmédií, výrazný nárast však PEVŠ zaznamenala aj na novej Fakulte psychológie (otvorená v školskom roku 2011/12).

Termíny uzávierky prihlášok
Fakulta práva – do 31.7.2012
Fakulta ekonómie a podnikania – 31.8.2012
Fakulta masmédií – do 20.8.2012
Fakulta informatiky – do 15.8.2012
Fakulta psychológie – do 10.8.2012

Termíny prijímacích pohovorov
Fakulta práva – 3 – 4. 9. 2012
Fakulta ekonómie a podnikania – 7.9.2012 (zverejnenie výsledkov)
Fakulta masmédií – 19.9.2012
Fakulta psychológie – 4.9.2012

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.