Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PEVŠ pripravila konferenciu k 20. výročiu prijatia Ústavy SR

BRATISLAVA 13. septembra – V historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky sa 12. septembra 2012 konala medzinárodná vedecká konferencia k 20. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republiky, ktorú organizovala Paneurópskej vysokej školy v spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Komenského.

„Deň Ústavy bude sviatkom aj bez pracovného voľna,“ týmito slovami otvoril vedeckú konferenciu prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. S jeho slovami sa stotožnil aj rektor Paneurópskej vysokej školy Ján Svák a uviedol: „Podľa môjho názoru sú potrebné takéto vedecké konferencie, ktoré analyticky a bez politických vplyvov umožňujú spoznávať Ústavu SR ako živý nastroj presadzovania práv občanov a fungovania právneho štátu“.

Dvadsať rokov ústavy v medzinárodnom kontexte neznamená dlhé obdobie. Je to však obdobie, počas ktorého sa Slovenská republika stala pevnou súčasťou demokratického spoločenstva štátov, stala sa členom Európskej únie a NATO a určite má znaky demokratického a právneho štátu, ktorý si ctí práva a slobody ľudí. Táto konferencia umožnila domácej a zahraničnej odbornej verejnosti zamyslieť sa nad pôsobením ústavy v ústavnom systéme štátu, posúdiť jej kladné stránky a upozorniť na slabé miesta.

Konferencia v širších súvislostiach zhodnotila domáci a medzinárodný vývoj, vplyv Ústavy Slovenskej republiky na budovanie a rozvoj demokratického a právneho štátu a jej miesto v medzinárodnom priestore.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.