Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. augusta 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PEVŠ otvára nový štúdijný program Politická komunikácia

BRATISLAVA 2. augusta – Fakulta masmédií Paneurópskej vysokej školy reflektuje na požiadavky spoločnosti otvorením nového magisterského študijného odboru – Politická komunikácia. Za týmto programom sa skrýva ambiciózny cieľ – zvýšiť profesionálnu úroveň tých, ktorí v politike pracujú.

Absolventom bakalárskeho štúdia žurnalistiky, masmédií, politológie a iných spoločenskovedných odborov je určený nový magisterský študijný program Politická komunikácia. Jeho cieľom je príprava študentov na širšiu škálu povolaní a pracovných pozícií v oblasti verejného a politického života, žurnalistiky, masovej komunikácie, politickej reklamy a marketingu. Absolventi programu sa môžu uplatniť ako budúci pracovníci na všetkých úrovniach verejnej správy, poradcovia politikov, tlačoví tajomníci, pracovníci komunikačných oddelení, hovorcovia, politickí analytici a komentátori, ale aj ako organizátori politických kampaní.

„Politika a politická komunikácia je stredobodom spoločenského života, a preto je potrebné zvyšovať jej profesionálnu úroveň,“ vysvetľuje motív vzniku študijného programu dekan Brečka. „Okrem toho tento program zapĺňa medzeru v študijných programoch, ktoré doteraz ponúkali slovenské vysoké školy so zameraním na žurnalistiku a komunikáciu,“ dodáva.

Štúdium tohto magisterského študijného programu je primárne určené absolventom bakalárskeho štúdia so zameraním na žurnalistiku a komunikáciu, tí budú prijímaní bez prijímacích pohovorov. Prijímacie pohovory, na ktorých budú uchádzači musieť preukázať všeobecný politický prehľad, prehľad o slovenskej mediálnej scéne, ako aj základné poznatky zo spoločenských vied, absolvujú len uchádzači z iných príbuzných odborov ako je sociológia, psychológia, politológia, filozofia a pod. Kapacita prijatých študentov je obmedzená na počet 30.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.