Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PEVŠ bude spolupracovať s pekinskou Beihang University

BRATISLAVA 17. decembra – Paneurópska vysoká škola bude spolupracovať s poprednou čínskou Beihang University letectva a astronautiky v Pekingu. Po augustovej návšteve rektora PEVŠ, prof. J. Sváka v Číne pokračovali rokovania v decembri v Bratislave. Prestížnu pekinskú univerzitu, ktorá patrí do špičky technických univerzít najľudnatejšej krajiny sveta, zastupoval Dr. Liu Hao ako kontaktná osoba pre spoluprácu s PEVŠ.

Spolupráca bude zameraná na oblasť práva, mediálnych a ekonomických štúdií. Obe univerzity si budú vzájomne vymieňať poznatky a študenti Paneurópskej vysokej školy budú môcť absolvovať študijný pobyt v Číne. Univerzity zároveň plánujú rozvinúť spoluprácu v spoločných vedeckých projektoch.

Beihang University (BUAA) sa špecializuje na letectvo a astronautiku. Univerzita, ktorá tento rok oslavuje 60. výročie svojho založenia, patrí medzi najprestížnejšie technologické a výskumné univerzity v Číne, no v súčasnosti má už multidisciplinárny charakter. Je súčasťou Projektu 211 a Projektu 985 (zahŕňajú kľúčové čínske univerzity so zameraním na technológie a vedu a výskum). Na Beihang Univesity pôsobí viac ako 1700 profesorov a študuje na nej cez 23 000 študentov. Len školská knižnica má cez 24 000m3 a obsahuje viac ako 1,2 miliónov kníh.

„Sme radi, že môžeme spolupracovať s tak prestížnym partnerom a veríme, že študenti dokážu z toho vyťažiť maximum pri svojom osobnom raste“, vyjadril sa prof. J. Svák, rektor PEVŠ.

„Želám si, aby naša spolupráca s Paneurópskou vysokou školou umožnila prepojenie Číny s Európou a vytvorila bližšie vzťahy nielen medzi študentmi a pedagógmi, ale aj v oblasti vedy a výskumu. Páči sa nám myšlienka európskej dimenzie v spolupráci európskych univerzít, ktorú stelesňuje Paneurópska vysoká škola“, povedal Dr. Liu Hao z Beihang University, uznávaný svetový odborník na letecké právo.

O PEVŠ
Paneurópska vysoká škola ponúka vzdelanie na piatich fakultách v 19-tich akreditovaných študijných odboroch v troch stupňoch (bakalárske, magisterské a doktorandské štúdium). Okrem kvalitných domácich aj zahraničných pedagógov a početných prednášok zahraničných odborníkov poskytuje viac ako 6000 študentom kvalitné zázemie, moderné učebné priestory, vrátane simulovanej súdnej siene (Fakulta práva) a mediálneho centra (Fakulta masmédií). Poslucháči PEVŠ využívajú možnosť študijných pobytov v zahraničí (v rámci programu Erasmus, ale tiež na partnerských univerzitách mimo EÚ) a pravidelne sa zúčastňujú súťaží v zahraničí. PEVŠ podporuje aj športové a kultúrne aktivity – volejbalový klub VŠK Paneurópa patrí medzi popredné ženské volejbalové tímy na Slovensku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.