Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pentalógia Podnik a podnikanie ešte viac dostupnejšia

BRATISLAVA 28. januára – Profesor Štefan Kassay, autor obsiahlej pentalógie Podnik a podnikanie, tento rok pripravil pre svojich čitateľov milé prekvapenie. Rozhodol sa spolu so svojim vydavateľom vydať pentalógiu v dostupnejšom formáte.

V dnešnom rýchlom svete ľudia využívajú na štúdium voľné chvíle, napríklad cestou v električke, vo vlaku, v lietadle. Jeden zväzok pentalógie Podnik a podnikanie má nielen cez 600 strán, ale aj patričnú hmotnosť. „Rozhodli sme sa preto vydať Podnik a podnikanie v menších zošitoch, ktoré sa hodia aj na cesty,“ hovorí dlhoročný podnikateľ a vedec Štefan Kassay. Takto chcú viac manažérom, študentom a celej čitateľskej verejnosti priblížiť toto nezvyčajné dielo.

Veda a prax harmonicky spojená

Pentalógia Podnik a podnikanie je zaujímavá aj tým, že autor uverejňuje praktické prípadové štúdie. „Ich laboratórnym priestorom je slovenský podnik – I.D.C. Holding, a.s., ktorý je v našich podmienkach rukolapným príkladom toho, ako aspekty ekonomickej vedy a podnikateľskej praxe sa dajú harmonicky spojiť,“ vysvetľuje Milan Brňák, riaditeľ vydavateľstva SAV VEDA, ktoré vydáva pentalógiu. Vydavateľstvo má na najbližšie mesiace jasný zámer s novozaloženou edíciou nazvanou rovnako ako pôvodné zväzky pentalógie Podnik a podnikanie. Milan Brňák približuje: „Chceme v krátkom časovom slede vydať sériu kníh, zameranú na jednu konkrétnu oblasť riadenia.“ Tento rok je naplánované zošitové vydanie dvoch zväzkov pentalógie. Ide o prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie a druhý je nazvaný Ekonomika a financie. „Z každého zväzku pentalógie vyjdú 4 až 5 zošitových podôb publikácií, teda celkovo v roku 2013 vydáme minimálne 8 menších knižiek,“ vysvetľuje autor pentalógie Štefan Kassay.

Podnik a podnikanie v zahraničí

Tím prekladateľov pracuje aj na ďalších jazykových mutáciách. Čitatelia sa tak s úspešným slovenským podnikom a najnovšími vedeckými poznatkami môžu zoznámiť aj za hranicami našej krajiny. Okrem prekladov aj v tomto roku pokračujú prezentácie publikácií v zahraničí. Profesor Štefan Kassay dodáva: „Prezentácie jednotlivých postupne vydávaných zväzkov pentalógie sú súčasťou ekonomickej diplomacie, ktorú organizujeme v spolupráci Ministerstvom zahraničných vecí, vždy pod egidou veľvyslanca SR v tej – ktorej krajine. Podnik a podnikanie som osobne predstavil aj prezidentovi Chorvátskej republiky Ivovi Josipovičovi, ktorý sa zaujímal o pentalógiu ale i o obchodné vzťahy I.D.C. Holding, a. s., a ich úspešnosť s obchodnými partnermi v Chorvátsku.“

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Ekonomická misia pokračuje Nová publikácia profesora Kassaya

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.