Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. januára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pentalógia je breviárom moderného manažéra

BRATISLAVA 7. januára – Štefan Kassay, známy podnikateľ a vedec, dokončil piaty zväzok obsiahlej pentalógie Podnik a podnikanie. Finálny zväzok s názvom Učenie a rast, v slovenskom a aj anglickom jazyku, je už v tlači. V distribúcii by sa mal objaviť v priebehu niekoľkých

Doteraz vydané štyri rozsiahle zväzky pentalógie Podnik a podnikanie vyvolali v slovenskej odbornej verejnosti nebývalý ohlas. Pentalógia je postupne vydávaná aj v štyroch jazykových mutáciách. „Zatiaľ boli v cudzích jazykoch vydané štyri zväzky v anglickom jazyku, dva zväzky v poľskom a ruskom, jeden v maďarskom jazyku,“ povedal autor Štefan Kassay.

Ohlasy na pentalógiu
Viaceré popredné osobnosti z oblasti manažmentu a výskumu sa veľmi pozitívne vyjadrili k autorskému počinu Štefana Kassaya. Napr. popredný odborník, hosťujúci profesor Peter Magvaši, zo Stredoeurópského technologického inštitútu pre inovácie a technológie (CEIT) zaoberajúci sa pokrokovým priemyselným inžinierstvom a kvalitou priemyselných podnikov približuje publikáciu slovami: „Pri koncipovaní štruktúry pentalógie Podnik a podnik bol autor ovplyvnený metódou Balanced Scorecard BSC. Jej hlavným cieľom je orientácia podniku nielen na krátkodobú vysokú výkonnosť, ale najmä pre výkonnosť podniku aj v budúcnosti.“ Výsledky profesora Štefana Kassaya sú overené praxou. I.D.C. Holding, a.s., v ktorom pôsobí ako predseda Dozornej rady. Spoločnosť dlhodobo vykazuje výborné hospodárske výsledky, čo umožnilo vedeniu spoločnosti investovať do nových výrobných kapacít výstavbou nových závodov. „Na trhu je množstvo kníh o podniku a podnikaní. Od „kuchárok“ až po abstraktné „mudrlantstvo,“ pokračuje Peter Magvaši. Kassayovu pentalógiu však považuje za úplne inú. Veľmi hodnotný obsah je podčiarknutý aj reprezentatívnym grafickým prevedením. „Pentalógia je breviárom moderného priemyselného manažéra,“ dodáva na záver Peter

O pentalógii Podnik a podnikanie
Autor pentalógie Podnik a podnikanie Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. prináša unikátny pohľad na podnikanie v prostredí slovenského holdingu. Prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie hodnotí a analyzuje prechod z plánovaného hospodárstva na trhové. Druhý zväzok – Ekonomika a financie prehodnocuje makroekonomiku a mikroekonomiku, opisuje predpokladané a nevyhnutné zmeny a poukazuje na možné riešenia v nových zložitých podmienkach. Tretí zväzok Strategická komunikácia analyzuje potrebu externej a internej komunikácie v podniku. Štvrtý zväzok s názvom Interné procesy bol vydaný minulý rok a v tieto dni vychádza piaty zväzok s názvom učenie a rast. Pentalógia je vydávaná v piatich jazykoch pod gesciou Európskej akadémie vied a umení vo vydavateľstva SAV-Veda. Cudzojazyčné mutácie sú vydávané v spolupráci s renomovanými zahraničnými vydavateľstvami.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ekonomická misia pokračuje Nová publikácia profesora Kassaya

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.