Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júna 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Pri doméne .sk máme šancu vyrokovať lepšie podmienky pre štát

BRATISLAVA 20. júna –

Máme šancu zlepšiť zmluvu štátu so spoločnosťou SK-NIC, a. s., tak to poďme urobiť a vyrokovať lepšie podmienky pre štát. Povedal to po dnešnom rokovaní Komisie pre správu národnej domény Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu. Dodatok k zmluve by mal podľa neho mať jasné pravidlá vypovedania zmluvy a taktiež zadefinované podmienky, ktoré dodávateľ musí pri správe domény dodržiavať.

„Žiaden z členov komisie nebude môcť rokovania komisie blokovať a rozhodnutia vetovať,“ vyhlásil Peter Pellegrini, ktorý sa na zasadnutí komisie zúčastnil ako hosť. Zároveň trvá na tom, že všetky dáta o národných doménach musia byť zálohované vo vládnom cloude.

Dodatok k zmluve musí obsahovať aj dohodu o úrovni poskytovaných služieb (tzv. SLA), ktorú bude musieť správca domény dodržať a jej nedodržanie môže byť dôvodom na vypovedanie zmluvy zo strany štátu.

„Na druhej strane, štát musí byť pre dodávateľa dôveryhodným a predvídateľným partnerom,“ zdôraznil vicepremiér. „Výsledný dodatok k zmluve bude kompromisom, s ktorým možno nebudú všetci stopercentne súhlasiť, no postavenie štátu voči dodávateľovi sa oproti súčasnému stavu výrazne zlepší.“

Komunikačný odbor

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.