Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Pravidelné stretávanie odborníkov na informatizáciu

BRATISLAVA 4. novembra –

Odborníci na informatizáciu sa budú na Pellegriniho úrade stretávať každý týždeň

Slovenská informatická spoločnosť, IT Asociácia Slovenska či Slovensko Digital – aj členovia týchto expertných združení sa budú na týždennej báze stretávať v pracovných skupinách na Sekcii informatizácie ÚPPVII, aby pripravili podklady pre inovatívne, reformné a rozvojové projekty eGovernmentu. Po schválení Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy tak pristupuje úrad vicepremiéra k ďalším krokom, ktoré povedú k výraznému zlepšeniu stavu informatizácie spoločnosti.
„Som rád že sa nám darí plniť kroky ktoré vedú k intenzívnejšie spolupráci verejnej a odbornej sféry pri tvorbe kľúčových dokumentov,“ povedal podpredseda vlády Peter Pellegrini.

K lepšiemu nastaveniu projektov, ktoré zjednodušia život občanom a podnikateľom, či procesy úradníkov, má tiež napomôcť detailný akčný plán. Ten bude jedným z prvých výstupov skupiny odborníkov. Jeho účinky sa zároveň prejavia pri prekonávaní značného rezortizmu v eGovernmente.

Ku koncu roka sa v rámci činnosti pracovných skupín dostanú na svetlo sveta detailné stratégie v oblasti ďalšieho rozvoja vládneho cloudu, či efektívneho riadenia údajov používaných vo verejnej správe.
Všetky výsledky pracovných skupín budú po ich schválení v Rade vlády pre digitalizáciu verejnej správy zverejnené na www.informatizacia.sk. V pláne je aj workshop, ktorý úrad pripravuje na začiatok budúceho roka.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.