Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Na návšteve múzea holokaustu Yad Vashem v Jeruzaleme

BRATISLAVA 1. februára –

Peter Pellegrini podpísal Spoločnú deklaráciu o podpore digitalizácie verejného sektora medzi Izraelom a Slovenskom

Jeruzalem, 1. februára 2017 –  Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes po návšteve múzea holokaustu Yad Vashem v Jeruzaleme podpísal s ministerkou pre sociálnu rovnosť Izraela Gilou Gamliel Spoločnú deklaráciu v oblasti kooperácie podpory digitalizácie verejného sektora.

„Verím, že podpis tejto deklarácie je začiatkom úzkej spolupráce našich rezortov v oblasti informatizácie a moderných technológií v oboch krajinách“, povedal po podpise vicepremiér Peter Pellegrini.

Spoločná deklarácia Ministerstva pre sociálnu rovnosť Štátu Izrael a Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu v oblasti kooperácie podpory digitalizácie verejného sektora stanovuje rámec pre spoluprácu s národnou iniciatívou „Digitálny Izrael“, ktorú izraelská vláda realizuje v oblasti informačno-komunikačných technológií na zníženie sociálno-ekonomických rozdielov, podporu ekonomického rastu, vytvorenie  e-governmentu. V tomto rámci podporuje inovácie a poskytuje inovatívne, kvalitné a efektívne verejné služby na úrovni 21. storočia, vrátane služieb na diaľku v oblastiach ako vzdelávanie, zdravotná starostlivosť a systém sociálneho zabezpečenia. Zároveň sa zameriava na šírenie technologických prostriedkov pre malé a stredné podniky a podporu e-obchodu, ako aj zdieľanie vládnych informácií a znalostí na zlepšenie služieb poskytovaných občanom online, ale aj na podporu infraštruktúry, ktorá umožní splniť vyššie uvedené ciele.

Slovenská republika vidí veľkú dôležitosť v rozvoji informačných technológií a digitálnej ekonomiky ako kľúčového faktora obchodu a technickej výmeny, ako aj sociálneho a ekonomického rozvoja. Obe strany v deklarácii potvrdili, že spolupráca v oblasti informačných technológií a inovácií prostredníctvom digitalizácie posilní partnerstvo medzi oboma krajinami. Ďalší rozvoj bilaterálnej spolupráce v oblasti IKT, biznisu a verejných inovácií v digitálnej ekonomike, založený na princípoch rovnosti a reciprocity, vytvorí základ pre dlhodobú spoluprácu v súlade s právnymi poriadkami oboch krajín.

Komunikačný odbor

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.