Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

OPRAVA – MDVRR: Brusel nám preplatí obchvat Detvy a 120 trolejbusov

BRATISLAVA 26. februára –

Európska únia preplatí Slovensku ďalšie dva veľké projekty z Operačného programu Doprava. Ide o projekt na rýchlostnej ceste R2 Pstruša – Kriváň a nákup 120 trolejbusov v Bratislave. Celkovo Brusel Slovensku schválil už 17 veľkých dopravných projektov v hodnote viac ako 2,3 miliardy eur.
Schválenie žiadostí o nenávratný finančný príspevok zo strany Bruselu znamená definitívne, že až 85 percent z oprávnených nákladov na tieto tzv. veľké projekty (nad 50 mil. eur) bude zaplatených z Kohézneho fondu EÚ.
„Po náročných niekoľkomesačných rokovaniach s Európskou komisiou sa nám podarilo zabezpečiť peniaze na ďalší úsek rýchlostnej cesty R2. Obchvat Detvy bude vďaka tomu dokončený už v tomto roku. Zároveň máme dobrú správu pre ľudí v Bratislave. Modernizácia mestskej hromadnej dopravy v hlavnom meste je v Bruseli schválená. Pribúdajú moderné trolejbusy a už od apríla začnú jazdiť aj nové električky, na ktoré sa Bratislavčania veľmi tešia,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek.
Informácie o schválených projektoch:
Úsek rýchlostnej cesty R2 Pstruša – Kriváň
Oprávnené výdavky projektu: 184 825 737 €
Suma rozhodnutia EK: 155 235 137 €
Príspevok únie (EU zdroj): 131 949 866 €
Lehota výstavby: 12/2013 – 12/2015

Úsek v celkovej dĺžke 10,375 km sa začína v katastri obce Pstruša a plynulo nadväzuje na úsek R2 Zvolen, východ – Pstruša, ktorý je tiež vo výstavbe. Projekt obsahuje 13 nových mostov (10 na rýchlostnej ceste, 3 na privádzači) a 3 križovatky rýchlostnej cesty R2 (z toho 2 mimoúrovňové), protihlukové zábrany, atď.

Obnova vozového parku trolejbusov Bratislava
Suma rozhodnutia EK: 60 928 060 €
Príspevok únie (EU zdroj): 49 199 408,77 €
Doba realizácie projektu: 07/2013 – 12/2015

Pri tomto projekte EÚ prepláca 80,75 % z oprávnených nákladov. Pri projekte R2 Pstruša – Kriváň preplatí únia 85%.

Alena Vaškaninová Buchláková
manažérka pre komunikáciu
Sekcia riadenia projektov
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno realizuje ŽSR od začiatku októbra výluky, ktoré spôsobia meškanie vlakov Na cestách sa zvyšuje riziko stretu auta so zverou, škody bývajú vysoké

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.