Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. mája 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

OPRAVA: 99%: Sudcovia dnes spolurozhodujú o budúcnosti našej krajiny

BRATISLAVA 28. mája – Opravte si, prosím, v správe 99%: Sudcovia dnes spolurozhodujú o budúcnosti našej krajiny titulok správy na 99%: Sudcovia zajtra spolurozhodujú o budúcnosti našej krajiny, ktorú agentúra SITA vydala dnes o 16:16 pod číslom 0288.

99%: Sudcovia zajtra spolurozhodujú o budúcnosti našej krajiny

Dôvera v súdny systém je na Slovensku už tradične veľmi malá. Bežní ľudia sa snažia súdom vyhýbať, pretože neveria v ich záujem presadzovať spravodlivosť. Stále viac ľudí sa stotožňuje s názorom, že súdy pomáhajú bohatým a vplyvným a nie tým, ktorí sú v práve.
V posledných dňoch sa navyše okolo volieb členov súdnej rady rozpútali zákulisné politické hry, aké poznáme z parlamentu. Politici vždy chceli mať silný vplyv na súdnu moc, aby mohli beztrestne rozkrádať našu krajinu. Vyzývame sudcov, aby nepodľahli tlakom politikov, záujmových skupín a niektorých najvyšších predstaviteľov súdnej moci, ktorí sa im snažia rôznymi spôsobmi napovedať kto je a kto nie je vhodný kandidát. Záujem politikov, ich sponzorov a ani ich predĺžených rúk prezlečených do sudcovských talárov, nemôže stáť nad záujmom bežných ľudí.
Zmena sa nedá dosiahnuť zo dňa na deň. Voľba čestných, zodpovedných a statočných členov súdnej rady, ktorí nebudú mať strach kriticky nahliadať na problémy v súdnictve a budú sa snažiť presadzovať opatrenia v prospech zvýšenia vymáhateľnosti práva a vyššej zákonnosti a spravodlivosti pomerov v súdnictve a rozhodovacej činnosti súdov môže pomôcť tomu, aby sa ľudia na Slovensku nemuseli už viac báť presadzovať svoje práva aj súdnou cestou. Súdna rada, ktorá bude dbať na prísne dodržiavanie zákonov, morálnych a etických princípov v slovenskom súdnictve, nedokáže sama zmeniť Slovensko k lepšiemu. Je však dôležitým predpokladom, aby takáto zmena prišla čo najskôr.

Peter Mikletič
99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;bl

K téme

Exact Systems: Dvadsaťročné jubileum spoločnosti oslávili najväčšou akvizíciou v jej histórii Zákazníci rozhodli, ktoré projekty podporí Nadácia COOP Jednota

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.