Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

OĽaNO: Vyhlásenie poslaneckého klubu k úrovni parlamentnej diskusie

BRATISLAVA 6. septembra – Národná rada by mala byť miestom, kde sa kultivovaným spôsobom diskutuje a hľadajú riešenia pre problémy Slovenska. Žiaľ, udalosti posledných dvoch dní boli prejavom absolútneho opaku.
Poslanecký klub hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti zásadne odsudzuje fyzický útok poslanca Hlinu na jeho poslaneckého kolegu zo strany SMER. „Parlament by mal byť miestom, kde poslanci riešia problémy argumentmi, nie päsťami. Vzhľadom na diskutované otázky, ich dôležitosť a vážnosť môže byť diskusia nabitá emóciami, no nikdy by nemala skĺznuť k vzájomnému osočovaniu. Občania nás pre toto do parlamentu nevolili,“ tvrdí predseda poslaneckého klubu Jozef Viskupič.
Osobné spory medzi poslancami však nemôžu byť ospravedlnením arogantných prejavov moci parlamentnej väčšiny či ignorovania parlamentu zo strany ministrov. „Parlament je najvyšší ústavný orgán. Aj ministri musia rešpektovať ústavné práva poslancov a nemôžu ich brať len ako otravnú prekážku na presadenie svojich zámerov,“ reaguje podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová na neprítomnosť ministra vnútra počas poslaneckých interpelácií. „Vládna väčšina úplne verejne ignoruje rokovací poriadok. Nie je to však len vec zákona, ale aj politickej kultúry. Ja neštandardné správanie poslanca Hlinu neschvaľujem. Myslím si však, že problémy, na ktoré aj takýmto spôsobom poukazuje, si zaslúžia omnoho viac pozornosti zo strany poslancov či médií,“ dodáva. Poslanecký klub je znepokojený trendom postupnej degradácie ústavnej pozície parlamentu a blokovania opozičných poslanecký aktivít v mene politických cieľov „Vyzývame predsedu NR SR, aby zabezpečil primeranú ochranu a rešpekt ústavným právomociam poslancov na kontrolu exekutívy,“ dodala Jurinová.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Zákon Záborskej rieši adresnú podporu tehotných žien aj v sociálnej oblasti, zlepší kvalitu života viacpočetných rodín Strana SPOLU: Teraz sa jasne ukáže, kto to myslí so zavedením hmotnej zodpovednosti verejných činiteľov vážne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.