Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. januára 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

OĽaNO: Stanovisko I. Matoviča k obmedzovaniu novinárov v NR SR

BRATISLAVA 23. januára – „To, že predseda Národnej rady diktuje novinárom, čo môžu a nemôžu v parlamente natáčať, kde sa môžu pohybovať a vyhráža sa im odňatím akreditácie, považujeme za hrubý a bezprecedentný útok na slobodu tlače zo strany vládnej moci od Novembra 1989.
Národná rada Slovenskej republiky je volený orgán platený z daní voličov a preto voliči majú plné právo kontrolovať prácu poslancov počas ich pracovnej doby aj prostredníctvom médií.
Nikdy by som neveril, že snaha poslancov SMERu chrániť svoje opilecké chúťky povedie k tak zvrátenému kroku.
Poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávisle osobnosti preto využijú všetky svoje možnosti, aby sme novinárom v Národnej rade umožnili vykonávať slobodne ich prácu“.

Igor Matovič

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Kresťanská únia: Je nevyhnutné zmeniť prístup k náboženskej slobode Poslanec Szöllös vyzýva k prísnejším opatreniam na ochranu klímy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.