Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Odborník radí: neriaďte svoje financie intuitívne

BRATISLAVA 20. novembra – Chýbajúce peniaze v rodinnom rozpočte sa viacerí snažia prekonať rôzne. Pokiaľ chýba finančný plán a pravidelná kontrola financií, ľudia robia unáhlené rozhodnutia. Jedným z nich môže byť aj zrušenie poistnej zmluvy, ktorá má pomôcť prekonať nepredvídateľné životné udalosti.

Zrušiť predčasne poistnú zmluvu nie je výhodné

„Ak hovoríme o poistkách, musíme si uvedomiť, že je to investícia. Buď to na vytvorenie budúcich rezerv(napr. na dôchodok), ktoré budeme určite potrebovať, alebo je to investícia do zabezpečenia sa v prípade nepredvídateľných udalostí,“ hovorí Marek Andrejčák zo spoločnosti Salve Finance. Prípadne kombinácia oboch potrieb. Ak sa človek dostane do finančnej tiesne, je vhodné sa včas poradiť s odborníkmi a nerobiť unáhlené rozhodnutia. Zrušenie poistky so sebou prináša aj nemalé straty. Východiskom môže byť upravenie si poistenia podľa aktuálnej situácie. Jedným zo spôsobov je redukcia poistnej zmluvy, či pripoistení. Ak sa vďaka sporeniu už vytvorila určitá hodnota na osobnom účte, je možné tieto peniaze použiť na platenie poistného, ktoré si dočasne zo svojho príjmu nedokážeme platiť. Je to možné do doby, pokiaľ sa nevyčerpá hodnota osobného konta. „Svojím klientom radím, ak sa zmenila ich finančná situácia, skôr prehodnotiť podmienky poistenia, ako ju úplne zrušiť. Leb
o je lepšie mať aspoň minimálne zabezpečenia, ako nemať žiadne,“ vysvetľuje Marek Andrejčák. Nepredvídateľné okolnosti môžu plne znížiť príjmy rodiny a nemyslieť na túto alternatívu je dnes hazardom.

Zrušenie poistnej zmluvy len písomne

Ak skutočne neexistuje iná možnosť a klient trvá na vypovedaní poistnej zmluvy musí tak urobiť 6 týždňov pred výročím zmluvy. „Najmenej stratové je zrušenie poistky vtedy, keď výška osobného konta presiahla hranicu zaplateného poistného v kapitálovej zložke,“ vysvetľuje odborník zo spoločnosti Salve Finance. Poistná zmluva sa dá zrušiť len písomne. Neplatenie poistky situáciu nerieši. Poisťovňa neplatičom zasiela upomienky a až po niekoľkonásobnom upozornení poistku zruší. „Do doby zrušenia poistnej zmluvy je poisťovňa povinná chrániť a poskytovať poistné plnenia pri poistných udalostiach,“ upozorňuje Marek Andrejčák . Preto je potrebné doplatiť dlžné poistné až do termínu zrušenie poistenia.

Financie pod kontrolou

Finančné zabezpečenie seba a svojej rodiny patrí medzi základné priority. Marek Andrejčák pokračuje: „Napriek záujmu ľudí, mať pod kontrolou svoje financie, stále veľa Slovákov rieši otázku financií intuitívne. “ Bez finančného plánu a pravidelnej kontroly sa nedá mať financie pod kontrolou. Na mieste môže byť aj otázky získavania druhého príjmu. „Určite každému odporúčam hľadať možnosti a príležitosti ako si vytvoriť viac zdrojov príjmov,“ na záver dodáva Marek Andrejčák zo spoločnosti Salve Finance. Doba je náročná a neistá. Preto je nutné, vytvoriť si viacero plánov na získanie príjmov do rodiny. Jednoducho, mať plán B,C, ak by zlyhal plán A.

O spoločnosti
Salve Finance, a.s. je jednou z najväčších slovenských nezávislých spoločností poskytujúca sprostredkovanie finančných produktov a služieb. Salve Finance je špecialista na finančné zabezpečenie detí a rodiny, zabezpečenie dôchodku, bezpečné a výhodné vytváranie a zhodnocovanie úspor, zabezpečenie a skvalitnenie bývania a ochranu majetku pred rôznymi rizikami. Viac informácií na www.salvefinance.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Mesiac jún patrí myasténii gravis: Zriedkavému neurologickému autoimunitnému ochoreniu, ktoré na Slovensku postihuje čoraz viac Slovákov! Kúpa nehnuteľnosti v Egypte: Odborník radí, na čo si dať pozor

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.