Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3142756.jpg
Foto: AmCham
25. apríla 2018 SprávySprávy z domova / zo Slovenska od PRservis.skSITA Diskusia()

#neutekám z východu – príležitostí je stále viac!

BRATISLAVA 25. apríla 2018 – Medzinárodné a slovenské firmy ponúknu viac ako 150 pracovných miest na 15. ročníku trhu práce AmCham „JOB FAIR“ v Košiciach.

V stredu Americká obchodná komora v SR (AmCham) otvorila brány trhu práce „JOB FAIR“ v Hale umenia/ Kunsthalle Košice[1], ktorý je jeden z najstarších a najstabilnejších trhov práce v Košickom regióne. Medzinárodné a slovenské spoločnosti ponúknu pracovné miesta a pracovné stáže študentom a absolventom vysokých a stredných škôl z východného Slovenska.

Ústredné motto tohto ročníka je #neutekám z východu. Organizátori tak chcú poukázať na odliv mladých ľudí z Košického a Prešovského regiónu. Tohtoročný trh práce má za cieľ motivovať študentov zostať a ukázať, že relevantní zamestnávatelia a zaujímavé pozície sa nachádzajú aj v týchto regiónoch.

“V súčasnosti AffinityAnalytics rastie a s tým prichádzajú novootvorené pracovné miesta. Momentálne ponúkame príležitosť zamestnania či už študentom, ktorým vieme ponúknuť polovičný pracovný úväzok alebo absolventom, ktorým ponúkame prácu na plný úväzok. Snažíme sa spolupracovať hlavne s univerzitami v Košiciach, pretože v študentoch a absolventoch týchto škôl vidíme potenciál, ktorý môžu rozvinúť aj prostredníctvom našich pracovných príležitostí,” dodáva Annamária Gordiaková, HR Manager AffinityAnalytics.

Trh práce tak ponúka pracovné príležitosti absolventom a študentom posledných ročníkov vysokých škôl v sektoroch, akými sú informačné technológie, poradenstvo, financie, účtovné služby, výroba či hutníctvo.

„Košický región je modernou a úspešnou súčasťou Slovenska s množstvom zaujímavých spoločností a množstvom úspešných ľudí, ktorí v tomto regióne zotrvali. Aj preto sme sa tento rok snažili inovovať trh práce a doplniť ho o množstvo zaujímavých diskusii a prednášok a motivovať tak mladých ľudí, aby zostali a vrátili späť svojmu mestu a regiónu, v ktorom sa narodili. Tešíme sa, že na dnešnom podujatí privítame viac ako 1000 mladých ľudí, ktorým osud Košického regiónu nie je ľahostajný,“ hovorí Martin Mudrák, riaditeľ Košickej pobočky Americkej obchodnej komory v SR.

3143342.jpg
Foto: AmCham

O trhu práce „JOB FAIR“

Na tohtoročnom podujatí sa zúčastní 13 firiem. Firmy, ktoré ponúknu pracovné miesta na trhu práce „JOB FAIR“ sú Affinity Analytics, s.r.o., U. S. Steel Košice, s.r.o., Crown Bevcan Slovakia s.r.o., Embraco Slovakia s.r.o., Honeywell s.r.o., LVD S3, a.s., SWEP Slovakia s.r.o., Accenture, Creative Industry Košice, n.o., IBM Slovakia, spol. s r.o., Personel Efekt s.r.o., SUVko s.r.o., Vojčík & Partners, s.r.o. Ďalšie vzdelanie a zaujímavé stáže ponúknu aj Fórum centier zdieľaných služieb, Start up Centrum, Technická univerzita v Košiciach a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Mediálnymi partnermi podujatia sú Progress Promotion, Promiseo s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s., The Slovak Spectator a Východ nie je exit. Viac na http://www.amcham-trhprace.sk/.

O Americkej obchodnej komore v SR

Americká obchodná komora v SR bola založená v roku 1993 v Bratislave ako nezávislá nezisková organizácia financovaná výhradne z príspevkov svojich členov. V septembri 2003 bola otvorená nová pobočka AmCham v Košiciach s cieľom podporiť ekonomický rozvoj vo východoslovenskom regióne. Dnes patrí medzi najaktívnejšie zahraničné obchodné komory s cieľom zlepšovať podnikateľské prostredie na Slovensku. Členská základňa v súčasnosti predstavuje viac ako 331 spoločností, vrátane mnohých z najväčších a najvýznamnejších firiem na Slovensku. Z uvedeného počtu tvoria približne 44% slovenské spoločnosti, zhruba 21% je amerických a približne 35% predstavujú medzinárodné spoločnosti. Viac informácií o AmCham môžete získať na www.amcham.sk.
https://www.facebook.com/amchamslovakia/
https://www.linkedin.com/company/10392662/

[1] Podujatie sa koná v priestoroch investičných  projektov, ktoré boli implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013“ Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk, ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

K téme

Viac žien v top pozíciách? S umelou inteligenciou sa počíta aj na Slovensku!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy z domova / zo Slovenska

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.