Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Woman riding at the modern train
Foto: Getty Images
27. februára 2019 SprávySprávy z domova / zo Slovenska od PRservis.skSITA Diskusia()

Prehľad zmien cestovného poriadku vlakov osobnej dopravy od 3. marca 2019 v kocke

BRATISLAVA 27. februára 2019

  • Hokejových fanúšikov budú na zápasy slovenských hokejistov voziť vlaky IC Macejko
  • Medzi Štúrovom a Prahou vzniká nové víkendové spojenie
  • Cestujúcich potešia nové vlakové prípoje v Žiline a v Trnave, nadväzné autobusové spojenia v Michalovciach a v Moldave nad Bodvou a posilnenie dopravy v Tatrách počas leta
  • Výlukové práce ŽSR na Považí ovplyvnia časové polohy a obmedzenia viac ako dvadsiatky osobných vlakov

Dňom 3. marca 2019 vstúpi do platnosti 1. zmena Cestovného poriadku 2018/2019. Pozrite si zmeny, ktoré sa udejú v železničnej doprave v rámci diaľkových a medzištátnych, ako aj regionálnych a prímestských vlakov. Medzi tie najpodstatnejšie patria hokejové vlaky IC Macejko, nové vlakové spojenie Štúrova s Prahou i nové vlakové a autobusové prípoje či posilnenie vlakovej dopravy v Tatrách.

DIAĽKOVÁ VNÚTROŠTÁTNA A MEDZIŠTÁTNA DOPRAVA

Z dôvodu ďalšej etapy rekonštrukčných prác na železničnej infraštruktúre v úseku Žilina – Púchov, ktoré majú v gescii Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), dôjde k zmenám trás alebo časových polôh pri niektorých vlakoch Ex 12X Valašský expres a Ex 22X Valašský expres, ktoré premávajú na linke Žilina – Horní Lideč – Praha.

Zmeny trás (bezo zmien v časoch) sa dotknú nasledovných vlakov:

  • Vlak Ex 120 Valašský expres bude vedený len v úseku Púchov – Praha hl. n. (Púchov 18:08 – Praha hl. n. 22:39). Vlak má v Púchove zabezpečený prípoj od vlaku R 610 izlato.sk (Košice 14:07 – Bratislava hl. st. 19:47) a od vlaku  R 611 FIXINELA (Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53).
  • Vlak Ex 121 Valašský expres bude vedený len v úseku Praha hl. n. – Púchov (Praha hl. n. 05:24 – Púchov 09:52). Vlak má zabezpečený prípoj v Púchove na vlak R 603 PSS Lišiak (Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53) a na vlak R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47).
  • Vlak Ex 124 Valašský expres bude vedený len v úseku Púchov – Praha hl. n. (Púchov 14:08 – Praha hl. n. 18:39). Vlak má zabezpečený prípoj v Púchove od vlaku R 606 Liptov (Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47) a od vlaku R 607 ANDREA SHOP.SK (Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53).
  • Vlak Ex 125 Valašský expres bude vedený len v úseku Praha hl. n. – Púchov (Praha hl. n. 09:24 – Púchov 13:52). Vlak má zabezpečený prípoj v Púchove na vlak R 607 ANDREA SHOP.SK (Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53) a na vlak R 606 Liptov (Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47).

Zmeny časových polôh (bezo zmeny trasy) sa dotknú nasledovných vlakov:

  • Vlak Ex 126 Valašský expres bude vedený v úseku Žilina – Púchov v neskoršej časovej polohe (Žilina 11:28 – Púchov 12:06 | 12:08 – Praha hl. n. 16:39). Prestup od vlaku R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47) bude možné uskutočniť v Žiline alebo Púchove.
  • Vlak Ex 128 Valašský expres bude vedený v úseku Žilina – Púchov v neskoršej časovej polohe (Žilina 09:28 – Púchov 10:06 | 10:08 – Praha hl. n. 14:39). Prestup od vlaku R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47) bude možné uskutočniť v Žiline alebo Púchove.
  • Vlak Ex 129 Valašský expres bude vedený v úseku Púchov – Žilina v skoršej časovej polohe (Praha hl. n. 15:24 – Púchov 19:52 | 19:53 – Žilina 20:32). Prestup na vlak R 613 TERMIX NIKA (Bratislava hl. st. 18:13 – Košice 23:53) bude možný v Púchove alebo Žiline.
  • Vlak Ex 220 Valašský expres bude vedený v úseku Žilina – Púchov v neskoršej časovej polohe (Žilina 07:28– Púchov 8:06 | 8:08 – Praha hl. n. 12:39). Prestup od vlaku R 600 MILA SEDITA bude možné uskutočniť v Žiline alebo Púchove.

Nasledovné vlaky budú aj naďalej premávať bezo zmien:

  • vlak Ex 122 Valašský expres (Žilina 15:11 – Praha hl. n. 20:39);
  • vlak Ex 123 Valašský expres (Praha hl. n. 07:24 – Žilina 12:49);
  • vlak Ex 127 Valašský expres (Praha hl. n. 11:24 – Žilina 16:49);
  • vlak Ex 221 Valašský expres (Praha hl. n. 13:24 – Žilina 18:49).

Z dôvodu rekonštrukčných prác medzi Žilinou a Púchovom dôjde aj k úprave časových polôh vlakov IC 44 a R 610 izlato.sk, a to nasledovným spôsobom:

  • Vlaku IC 44 bude v úseku Trnava – Bratislava-Petržalka vedený v neskoršej časovej polohe (Trnava 11:32 – Bratislava-Petržalka 12:29). Odchod vlaku zo stanice Bratislava-Petržalka a príchod do Viedne zostáva zachovaný.
  • Vlaku R 610 izlato.sk bude v úseku Žilina – Nové Mesto nad Váhom vedený v neskoršej časovej polohe (Žilina 17:22 – Nové Mesto nad Váhom 18:39). Odchod zo stanice Nové Mesto nad Váhom zostáva zachovaný.

Cestovný poriadok vlakov IC 44 a R 610 izlato.sk, zmeny v časových polohách vlakov od 3. 3. 2019 sú vyznačené farebne:

IC 44 (Košice – Wien Hbf) R 610 izlato.sk (Košice – Bratislava hl. st.)
Stanica Príchod Odchod Stanica Príchod Odchod
Košice 07:11 Košice 14:07
Kysak 07:23 07:24 Kysak 14:19 14:21
Poprad-Tatry 08:16 08:18 Margecany 14:34 14:37
Žilina 09:59 10:02 Spišská Nová Ves 15:02 15:04
Trnava 11:32 11:34 Poprad-Tatry 15:21 15:23
Bratislava hl. st. 11:58 12:08 Štrba 15:43 15:45
Bratislava-Nové Mesto 12:15 12:16 Liptovský Mikuláš 16:11 16:13
Bratislava-Petržalka 12:29 12:32 Ružomberok 16:30 16:31
Wien Hbf 13:22 Kraľovany 16:45 16:46
Vrútky 16:58 17:00
Žilina 17:16 17:22
Považská Bystrica 17:46 17:48
Púchov 18:02 18:03
Trenčianska Teplá 18:17 18:19
Trenčín 18:24 18:26
Nové Mesto nad Váhom 18:39 18:40
Piešťany 18:50 18:52
Leopoldov 19:02 19:04
Trnava 19:15 19:18
Bratislava-Vinohrady 19:39 19:41
Bratislava hl. st. 19:47

Z dôvodu vytvorenia prípoja od vlaku Ex 145 Ostravan (Praha hl. n. 16:24 – Žilina 21:33) na vlaky RR 764 Cassovia a RR 17764 Cassovia dôjde k posunu odchodu týchto regionálnych rýchlikov v stanici Žilina, a to nasledovne:

  • RR 764 Cassovia (Košice 18:07 – Trenčín 23:00) bude po novom odchádzať zo Žiliny o 21:39;
  • RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Bratislava hl. st. 00:10) bude po novom odchádzať zo Žiliny o 21:39.

S cieľom zlepšiť dopravné spojenie v ranných hodinách počas nedieľ bude na trase Nové Zámky – Bratislava premávať nový vlak RR 17870 Pressburg (Nové Zámky 05:00 – Bratislava hl. st. 06:03). Vlak bude jazdiť v nedeľu a 20. IV., 22. IV., 6. VII. a 2. XI. Nový vlak nahradí vlak REX 1872 (Nové Zámky 05:18 – Bratislava hl. st. 06:30), ktorý v uvedené dni už premávať nebude.

Z technologických dôvodov dochádza v úseku Žilina – Bohumín k zmene v časových polohách vlakov EN 444 Bohemia a EN 445 Bohemia, a to nasledovne:

  • EN 444 Bohemia (Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16) bude odchádzať zo Žiliny o 10 minút neskôr – odchod o 00:15;
  • EN 445 Bohemia (Praha hl. n. 23:47 – Košice 09:08) bude prichádzať do Žiliny o 15 minút skôr – príchod o 05:23.

Cestovný poriadok vlakov EN 444 Bohemia a EN 445 Bohemia

EN 444 Bohemia (Košice – Praha hl. n.)   EN 445 Bohemia (Praha hl. n. – Košice)
stanica príchod odchod   stanica príchod odchod
Košice 20:26 Praha hl. n. 23:47
Kysak 20:38 20:40 Kolín 00:36 00:37
Spišská Nová Ves 21:18 21:19 Pardubice hl. n. 00:58 01:00
Poprad-Tatry 21:37 22:03 Olomouc hl. n. 02:16 02:18
Štrba 22:24 22:26 Ostrava-Svinov 03:13 03:15
Liptovský Mikuláš 22:52 22:54 Ostrava hl. n. 03:22 03:24
Ružomberok 23:10 23:12 Bohumín 03:31 03:54
Kraľovany 23:27 23:29 Karviná hl. n. 04:09 04:10
Vrútky 23:41 23:43 ČeskýTěšín 04:26 04:27
Žilina 23:59 00:15 Třinec 04:33 04:34
Třinec 01:04 01:05 Žilina 05:23 05:40
ČeskýTěšín 01:11 01:13 Vrútky 05:56 05:58
Karviná hl. n. 01:29 01:30 Kraľovany 06:10 06:11
Bohumín 01:44 02:10 Ružomberok 06:26 06:27
Ostrava hl. n. 02:17 02:19 Liptovský Mikuláš 06:44 06:47
Ostrava-Svinov 02:25 02:27 Štrba 07:14 07:20
Olomouc hl. n. 03:22 03:24 Poprad-Tatry 07:39 07:57
Pardubice hl. n. 04:55 04:57 Spišská Nová Ves 08:14 08:16
Praha hl. n.  06:16 Kysak 08:53 08:56
Košice 09:08

 

Z dôvodu výluky na strane rakúskych železníc v dňoch 9. marca, 15. júna a 12. októbra 2019 budú vlaky IC 44 a IC 45 vedené odklonom cez pohraničnú prechodovú stanicu Marchegg, pričom neobslúžia stanice Bratislava-Petržalka ani Bratislava-Nové Mesto. Zároveň to ovplyvní aj časové polohy vlakov à bližšie pozri cestovný poriadok.

  • Vlak IC 45 bude v dňoch 9. 3. 2019, 15. 6. 2019 a 12. 10. 2019 vedený pod číslom IC 1145.
  • Vlak IC 44 bude dňa 9. 3. 2019 vedený pod číslom IC 11044.
  • Vlak IC 44 bude v dňoch 15. 6. 2019 a 12. 10. 2019 vedený pod číslom IC 1144.

Cestovný poriadok vlakov IC 1145, IC 11044 a IC 1144 počas výluky

IC 1145 (Wien Hbf – Košice)

Ide 9. 3., 15. 6. a 12. 10. 2019

Stanica Príchod Odchod
Wien Hbf 15:00
Bratislava-Petržalka X X
Bratislava-Nové Mesto X X
Bratislava hl. st. 15:55 16:06
Trnava 16:30 16:31
Žilina 17:53 17:55
Poprad-Tatry 19:35 19:36
Kysak 20:29 20:30
Košice 20:42
IC 11044 (Košice – Wien Hbf)

Ide 9. 3. 2019

IC 1144 (Košice – Wien Hbf)

Ide 15. 6. a 12. 10. 2019

Stanica Príchod Odchod Stanica Príchod Odchod
Košice 07:11 Košice 07:11
Kysak 07:23 07:24 Kysak 07:23 07:24
Poprad-Tatry 08:16 08:18 Poprad-Tatry 08:16 08:18
Žilina 09:59 10:02 Žilina 09:59 10:02
Trnava 11:32 11:34 Trnava 11:25 11:27
Bratislava hl. st. 11:58 12:14 Bratislava hl. st. 11:51 12:03
Bratislava-Nové Mesto X X Bratislava-Nové Mesto X X
Bratislava-Petržalka X X Bratislava-Petržalka X X
Wien Hbf 13:24 Wien Hbf 12:58

Poznámka: Vo vyhľadávačoch predajného systému budú vlaky pod nezmeneným číslom.

Pri príležitosti konania Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 zavedie ZSSK mimoriadny posilový vlak IC 526 Macejko (Košice 23:17 – Bratislava hl. st. 03:58), ktorý pôjde 10./11. V., 11./12. V., 13./14. V., 15./16. V., 17./18. V., 18./19. V. a 21./22. V. 2019, t. j. v dňoch, kedy slovenská reprezentácia bude hrať zápasy v Košiciach. Vlak bude zostavený zo 4 vozňov 2. triedy a spoločenského vozňa. Cestou do Košíc budú môcť fanúšikovia využiť vlak IC 521 Macejko, ktorý bude v dňoch 10. V., 11. V., 13. V., 15. V., 17. V., 18. V. a 21. V. 2019 disponovať zvýšenou kapacitou – bude posilnený o 4 vozne 2. triedy a spoločenský vozeň.

Cestovný poriadok hokejových vlakov IC 521 Macejko a IC 526 Macejko

IC 521 Macejko (Bratislava hl. st. – Košice)

Posilnený v dňoch 10. 5., 11. 5., 13. 5.,

15. 5., 17. 5., 18. 5. a 21. 5. 2019

IC 526 Macejko (Košice – Bratislava hl. st.)

Ide 10./11. 5., 11./12. 5., 13./14. 5., 15./16. 5.,

17./18. 5., 18./19. 5. a 21./22. 5. 2019

stanica príchod odchod stanica príchod odchod
Bratislava hl. st.  – 06:01 Košice 23:17
Trnava 06:25 06:26 Poprad-Tatry 00:20 00:21
Trenčín 06:58 06:59 Liptovský Mikuláš 01:06 01:07
Žilina 07:50 07:52 Žilina 02:04 02:08
Vrútky 08:09 08:10 Trenčín 02:59 03:00
Ružomberok 08:35 08:36 Trnava 03:34 03:35
Liptovský Mikuláš 08:53 08:54 Bratislava hl. st. 03:58
Poprad-Tatry 09:39 09:40
Spišská Nová Ves 09:56 09:57
Kysak 10:35 10:36
Košice 10:48  –

REGIONÁLNA A PRÍMESTSKÁ DOPRAVA

Východné Slovensko – Košický a Prešovský samosprávny kraj

Z dôvodu očakávaného nárastu počtu cestujúcich vo Vysokých Tatrách počas letnej turistickej sezóny ZSSK posilní dopravu o nové vlakové spojenia aj v lete 2019.

Na trati Štrba – Štrbské Pleso pribudne spolu 5 párov nových vlakov:

  • Os 8060 (Štrba 08:47 – Štrbské Pleso 09:02);
  • Os 8061 (Štrbské Pleso 09:10 – Štrba 09:28);
  • Os 8062 (Štrba 09:57 – Štrbské Pleso 10:12);
  • Os 8063 (Štrbské Pleso 10:20 – Štrba 10:38);
  • Os 8064 (Štrba 10:47 – Štrbské Pleso 11:02);
  • Os 8065 (Štrbské Pleso 15:50 – Štrba 16:08);
  • Os 8066 (Štrba 16:27 – Štrbské Pleso 16:42);
  • Os 8067 (Štrbské Pleso 16:50 – Štrba 17:08);
  • Os 8068 (Štrba 17:27 – Štrbské Pleso 17:42);
  • Os 8069 (Štrbské Pleso 17:50 – Štrba 18:08).

Vlaky budú v období 15. VI. – 23. VI., 7. IX. – 22. IX. jazdiť s obmedzením f a s, v období 29. VI.  – 1. IX. budú premávať denne. Všetkých 10 osobných vlakov bude vypravovaných v 5-minútovej následnosti po frekvenčne najsilnejších kmeňových vlakoch a zároveň zabezpečia v železničnej stanici Štrba prípoje na vlaky/od vlakov diaľkovej dopravy.

Na trati Poprad Tatry – Štrbské Pleso budú zavedené 2 páry nových:

  • Os 8160 (Poprad-Tatry 09:02 – Štrbské Pleso 10:10);
  • Os 8163 (Štrbské Pleso 14:41 – Poprad-Tatry 15:58);
  • Os 8164 (Poprad-Tatry 11:02 – Štrbské Pleso 12:10);
  • Os 8167 (Štrbské Pleso 16:41 – Poprad-Tatry 17:58).

Spojenia zabezpečia v čase dopravnej špičky polhodinový interval vlakov. V období 15. VI. – 23. VI., 7. IX. – 22. IX. budú jazdiť s obmedzením f a s, v období 29. VI.  – 1. IX. budú premávať denne.

Na trati Starý Smokovec – Tatranská Lomnica dochádza k nasledovným zmenám:

  • V čase dopoludňajšej špičky bude v období 29. VI. – 1. IX. denne premávať 1 pár nových vlakov:
    • Os 8263 (Tatranská Lomnica 08:56 – Starý Smokovec 09:10);
    • Os 8264 (Starý Smokovec 09:14 – Tatranská Lomnica 09:28).
  • Vlaky Os 8209 a Os 8210 budú vedené v skoršej časovej polohe:
    • Os 8209 (Tatranská Lomnica 08:20 – Starý Smokovec 08:34);
    • Os 8210 (Starý Smokovec 08:38 – Tatranská Lomnica 08:52).

Pre zlepšenie odvozu zamestnancov z Čiernej nad Tisou budú upravené časové polohy dvoch osobných vlakov premávajúcich v úseku Čierna nad Tisou – Košice. Vlaky budú odchádzať z Čiernej nad Tisou o 3 minúty neskôr, príchod do Košíc ostáva bezo zmeny:

  • Os 8814 (Čierna nad Tisou 14:04 – Košice 15:54);
  • Os 8820 (Čierna nad Tisou 18:04 – Košice 19:54).

Na trati Košice – Lipany dôjde k nasledovným zmenám:

  • V úseku Prešov – Lipany bude vlak Os 8504 odchádzať z Prešova o 8 minút skôr (Košice 06:36 – Prešov 07: 23 | 07:28 – Lipany 08:05). Skrátením pobytu vlaku v železničnej stanici Prešov ZSSK vyhovie všetkým cestujúcim, ktorí prechádzajú touto železničnou stanicou.
  • Vlak REX 1933 bude z konštrukčných dôvodov odchádzať z Prešova o 2 minúty skôr (Prešov 07:05 – Košice 07:33).

Po dohode so zástupcami Košického samosprávneho kraja dopĺňa ZSSK  informáciu o nadväznosti autobusových spojov na linke Košice – Humenné. Cestujúci majú v Michalovciach zabezpečené nadväzné autobusové prípoje na smer Sobrance a Veľké Kapušany, a to od nasledovných vlakov:

  • REX 1903 Kremenec (Košice 13:01 – Humenné 14:33);
  • REX 1905 Starina (Košice 15:01 – Humenné 16:33);
  • REX 1907 Vihorlat (Košice 15:37 – Humenné 17:13);
  • REX 1909 Laborec (Košice 17:01 – Humenné 18:33);
  • REX 1911 Ondava (Košice 19:01 – Humenné 20:33);
  • REX 1913 Slanec (Košice 21:01 – Humenné 22:40).

Po dohode so zástupcami Košického samosprávneho kraja dopĺňa ZSSK  informáciu o nadväznosti autobusových spojov na linke Košice – Moldava nad Bodvou mesto. Cestujúci majú v stanici Moldava nad Bodvou mesto zabezpečené nadväzné autobusové prípoje na smer Turňa nad Bodvou a Medzev, a to od nasledovných vlakov:

  • Os 6412 (Košice 10:11 – Moldava nad Bodvou mesto 10:50);
  • Os 6420 (Košice 14:11 – Moldava nad Bodvou mesto 14:54);
  • Os 6424 (Košice 16:11 – Moldava nad Bodvou mesto 16:51).

Stredné Slovensko – Banskobystrický a Žilinský samosprávny kraj

Z dôvodu vylepšenia odvozu pre dochádzajúcich zamestnancov z Banskej Bystrice v čase 14:00 – 16:00 a pre pravidelnejšie rozloženie polôh vlakov bude na linke Banská Bystrica – Zvolen vlak Os 7323 jazdiť počas pracovných dní v novej časovej polohe (Banská Bystrica 15:12– Zvolen os. st. 15:54), pričom počas víkendov a sviatkov bude vlak jazdiť ako Os 7383 v pôvodnej polohe (Banská Bystrica 15:29 – Zvolen 15:59).

ZSSK vyšla v ústrety žiadostiam zamestnancov areálu bývalého závodu Biotika Slovenská Ľupča a na traťovom úseku Banská Bystrica – Brezno bude vlak Os 7209 odchádzať z Banskej Bystrice o 2 minúty skôr (Banská Bystrica 12:33 – Brezno 13:34) a bude obsluhovať aj zastávku Slovenská Ľupča-Príboj.

Od začiatku marca pokračujú v úseku Púchov – Žilina výlukové práce, realizované ŽSR, ktorých cieľom je zrýchlenie a skvalitnenie železničnej dopravy. ZSSK sa v maximálnej možnej miere snažila eliminovať negatívne vplyvy na cestujúcich a zároveň rešpektovať požiadavky správcu infraštruktúry a obmedzenia na trati. Vplyvom stavebných prác dochádza k zmenám a obmedzeniam pri nasledovných vlakoch prímestskej dopravy:

  • Vlaky Os 3310, Os 3314, Os 3350, Os 3318, Os 3322, Os 3324, Os 3326, Os 3352, Os 3330 budú odchádzať zo Žiliny o 6 minút skôr v čase hh:35, odchod z Púchova ostáva zachovaný.
  • Vlaky Os 3309, Os 3313, Os 3317, Os 3321, Os 3323, Os 3325, Os 3333, Os 3353, Os 3355 budú odchádzať z Púchova o 5 minút neskôr v čase hh:26.
  • Vlak Os 3320 bude odchádzať zo Žiliny o 6 minút skôr, od Považskej Bystrice už pôjde vlak bezo zmeny (Žilina 13:35 – Trenčín-Zlatovce 15:23).
  • Vlak Os 3354 (Žilina 20:41 – Púchov závody 21:43) bude počas nedieľ premávať v skoršej časovej polohe ako vlak Os 3384 (Žilina 20:35 – Púchov 21:33).
  • Vlak Os 3351 bude v celej trase vedený o 10 minút skôr (Púchov 04:06 – Žilina 05:02).
  • Vlak Os 3307 bude dlhšie stáť v Považskej Bystrici, odkiaľ bude odchádzať o 15 minút neskôr a do Žiliny príde o 13 minút neskôr (Trenčín 06:27 – Považská Bystrica 07:37 | 07:52 – Žilina 08:29).
  • Vlak Os 3327 bude mať v úseku Považská Teplá – Žilina upravené časové polohy a do Žiliny bude prichádzať o 2 minúty skôr (Trenčín-Zlatovce 16:37 – Považská Teplá 17:53 | 17:54 – Žilina 18:25).

Západné Slovensko – Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky a Nitriansky samosprávny kraj

Z dôvodu zvýšenia atraktivity dopravného spojenia a lepšieho rozloženia ponuky vlakových spojení dochádza na traťovom úseku Nové Zámky – Bratislava počas nepracovných dní k zmene kalendárneho obmedzenia nasledovných vlakov:

  • REX 1872 (Nové Zámky 05:18 – Bratislava hl. st. 06:30) bude premávať len v pracovných dňoch.
  • Vlak RR 17870 Pressburg (Nové Zámky 05:00 – Bratislava hl. st. 06:03) bude premávať denne. Počas nepracovných dní zabezpečí vlak spojenie s vlakom EC 282 Metropolitan Slovenská strela (Bratislava hl. st. 06:10 – Praha hl. n. 10:07).

V úseku Štúrovo – Nové Zámky dochádza k nasledovným zmenám:

  • Vlak Os 4980 (Štúrovo 04:03 – Nové Zámky 04:51) bude mať po novom obmedzenie „ide v f a s“.
  • Vlak Os 4982 (Štúrovo 04:27 – Nové Zámky 05:15) bude zrušený.

Na linke Nové Zámky – Levice – (Zvolen) dochádza k nasledovným zmenám:

  • Vlak Os 5705 (Nové Zámky 04:53 – Zvolen os. st. 08:12) s príchodom do Levíc o 06:05 bude mať zmenené obmedzenie na „ide v r“.
  • Nový vlak Os 5203 (Nové Zámky 04:58 – Levice 06:05) bude mať kalendárne obmedzene „ide v f a s“.

Na linke Levice – Štúrovo bude vlak Os 5900 v úseku Levice – Želiezovce z technologických dôvodov odchádzať o 3 minúty skôr (Levice 04:06 – Štúrovo 05:14). Po zvyšnej časti trasy bude vlak pokračovať bezo zmeny.

S cieľom vytvoriť nové prestupné väzby dochádza na linke Trnava – Galanta k nasledovným zmenám:

  • Vlak Os 3833 (Bratislava-Nové Mesto – Galanta) bude mať v úseku Trnava – Galanta zmenené časové polohy (Trnava 20:48 – Galanta 21:15). Zároveň dochádza k zmene obmedzenia vlaku na „ide v a – f a 21. IV., 30. VI. – 31. VIII., nejde 22. IV.“. Vlak má v Trnave zabezpečený prípoj od vlaku RR 717 Dubeň (Bratislava hl. st. 20:13 – Žilina 22:40).
  • Vlak Os 4533 (Trnava 20:28 – Galanta 20:55) bude mať zmenené obmedzenie na „ide v g a 22. IV., nejde 21. IV., 30. VI. – 31. VIII.“.

Z dôvodu zabezpečenia prípoja v železničnej stanici Šurany na vlak Ex 530 Hron (Banská Bystrica 05:35 – Bratislava hl. st. 08:36) dochádza v úseku Nitra – Nové Zámky k zmenám časových polôh nasledovných vlakov:

  • vlak Os 5007 (Komárno 06:32 – Nitra 08:11) – odchod z Nových Zámkov o 07:25; obmedzenie „ide v r“;
  • vlak Os 5008 (Leopoldov 06:38 – Nové Zámky 08:46) – odchod z Nitry 07:48; obmedzenie „ide v r“.

Na traťovom úseku Nitra – Leopoldov budú z dôvodu zabezpečenia prípoja s autobusovým spojom číslo 4034042 v železničnej stanici Alekšince zmenené časové polohy vlakov:

  • vlak Os 5100 (Nitra 04:12 – Leopoldov 05:08) – odchod z Lužianok o 04:28; obmedzenie „ide denne“;
  • vlak Os 5101 (Leopoldov 04:25 – Lužianky 04:59); obmedzenie „ide denne“.

Od začiatku marca pokračujú v úseku Púchov – Žilina výlukové práce, realizované ŽSR, ktorých cieľom je zrýchlenie a skvalitnenie železničnej dopravy. ZSSK sa v maximálnej možnej miere snažila eliminovať negatívne vplyvy na cestujúcich a zároveň rešpektovať požiadavky správcu infraštruktúry a obmedzenia na trati. Vplyvom stavebných prác dochádza k zmenám a obmedzeniam pri nasledovných vlakoch prímestskej dopravy:

  • Vlaky Os 3310, Os 3314, Os 3350, Os 3318, Os 3322, Os 3324, Os 3326, Os 3352, Os 3330 budú odchádzať zo Žiliny o 6 minút skôr v čase hh:35, odchod z Púchova ostáva zachovaný.
  • Vlaky Os 3309, Os 3313, Os 3317, Os 3321, Os 3323, Os 3325, Os 3333, Os 3353, Os 3355 budú odchádzať z Púchova o 5 minút neskôr v čase hh:26.
  • Vlak Os 3320 bude odchádzať zo Žiliny o 6 minút skôr, od Považskej Bystrice už pôjde vlak bezo zmeny (Žilina 13:35 – Trenčín-Zlatovce 15:23).
  • Vlak Os 3354 (Žilina 20:41 – Púchov závody 21:43) bude počas nedieľ premávať v skoršej časovej polohe ako vlak Os 3384 (Žilina 20:35 – Púchov 21:33).
  • Vlak Os 3351 bude v celej trase vedený o 10 minút skôr (Púchov 04:06 – Žilina 05:02).
  • Vlak Os 3307 bude dlhšie stáť v Považskej Bystrici, odkiaľ bude odchádzať o 15 minút neskôr a do Žiliny príde o 13 minút neskôr (Trenčín 06:27 – Považská Bystrica 07:37 | 07:52 – Žilina 08:29).
  • Vlak Os 3327 bude mať v úseku Považská Teplá – Žilina upravené časové polohy a do Žiliny bude prichádzať o 2 minúty skôr (Trenčín-Zlatovce 16:37 – Považská Teplá 17:53 | 17:54 – Žilina 18:25).
  • Vlak Os 3114 bude v úseku Trenčín – Nové Mesto nad Váhom vedený o 12 minút skôr (Trenčín 10:43 – Nové Mesto 11:11 | 11:26 – Myjava 12:15).

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

K téme

Fénix 6 je TU! Nová séria legendárnych športových smart hodiniek Jedna z najstrašidelnejších kníh o našej budúcnosti

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy z domova / zo Slovenska

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies