Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gettyimages 1063610500 676x451.jpg
Foto: Getty Images
24. apríla 2019 SprávySprávy z domova / zo Slovenska od PRservis.skSITA Diskusia()

Študentské preukazy poskytujú zľavu už aj na ekologickú formu dopravy – bikesharing

BRATISLAVA 24. apríla – Držitelia študentských a učiteľských preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 môžu využívať zľavu už aj na ekologickú formu cestovania a to formou zdieľania bicyklov v Bratislave.

Informoval o tom obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS Vladimír Jedlička, ktoré na Slovensku vydáva preukazy ISIC (International Student Identity Card), ITIC (International Teacher Identity Card) a EURO<26.

„Zaujala nás myšlienka zdieľaných bicyklov, ktorá je v niektorých Európskych mestách už bežná. Považujeme ju za aktívny prístup k zlepšeniu životného prostredia a za aktívny (azda aj nevyhnutný) prístup k riešeniu dopravnej situácie v slovenských mestách. Aj touto formou chce CKM SYTS podporovať ekologickejšie formy cestovania,“priblížil Jedlička.

Podmienkou využitia zľavy na „bikesharing“ je mať platný preukaz ISIC, ITIC, EURO<26, ich platnosť sa overuje v databáze CKM SYTS online.

Isic_character9.jpg
Foto: ACRC

„Podľa nás je to unikátne spojenie viacerých vecí: vyriešenie potreby cestovania v mestách, zároveň je to vhodná fyzická aktivita, ktorá môže pomôcť k udržaniu si dobrej telesnej kondície a línie a je poskytovaná moderným spôsobom cez aplikáciu. Na spustenie aplikácie sme sa  pripravili, keďže máme pre poskytovateľov zliav pripravené webservis služby, ktoré overujú platnosť preukazov online. Následne sme dohodli spoluprácu s bikesharingom v Bratislave, keďže mali za sebou úspešnú pilotnú prevádzku,” dodal na záver Jedlička.

Združenie CKM SYTS, je členom celosvetovej organizácie ISIC Association. ISIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad študenta denného štúdia a ITIC doklad potvrdzujúci štatút pedagogického zamestnanca. Všetky typy dokladov sú podporované aj organizáciou UNESCO. Na Slovensku je možné mať preukaz ISIC a ITIC ako plastovú kartu a  tiež ako virtuálnu formu, ktorá sa dá bezplatne stiahnuť do mobilu alebo tabletu. V súčasnosti na Slovensku má stiahnutú mobilnú aplikáciu s  virtuálnym preukazom takmer 22.500 držiteľov platných preukazov ISIC.

Držitelia platných preukazov ISIC a ITIC majú nárok na zľavy a benefity na viac ako 1300 miestach na Slovensku a viac ako 150.000 miestach vo svete.

Inzercia

K téme

Anna a francúzsky bozk. Romanca, ktorá vás dostane Študentské preukazy poskytujú zľavu už aj na ekologickú formu dopravy – bikesharing

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy z domova / zo Slovenska

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.