Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nechajte si zájsť chuť na marmeládu, odkazuje Európska únia

BRATISLAVA 26. októbra – Od vstupu do Európskej únie sú spracovatelia ovocia na trhu nútení upustiť od užívania názvu marmeláda. Dôvod je nutné hľadať v európskej legislatíve, ktorá povoľuje používať označenie marmeláda iba pre výrobky, ktoré obsahujú citrusové plody.
Českí spotrebitelia boli desaťročia zvyknutí natierať si na svoj chlieb marmeládu. Obľúbené čučoriedkové, jahodové či marhulové dobroty už však na susednom trhu neobjavíte. Výrobcovia tohoto tradičného zbožia boli nútení nájsť alternatívu slova marmeláda. Dnes v obchodoch zakúpite iba výrobky označené ako ovocná zmes či ovocné nátierky.

Spoločnosť Hamé zahájila boj s Európskou úniou. „Usilovali sme o získanie európskeho označenia pre marmelády vyrábané z domácich druhov ovocia pri použití desiatok rokov starých receptúr. Bola to jediná možnosť, ako opäť začať používať pre tieto výrobky termín, na ktorý boli naši zákazníci zvyknutí z minulosti,“ oznámila marketingová riaditeľka Hamé Marcela Mitáčková.

Po niekoľko mesačnej usilovnej administratívnej vojne však Európska únia vydala zamietajúce rozhodnutie. „Po takmer ročnom boji sme nič nezískali s odôvodnením, že naše marmelády nespĺňajú požiadavky legislatívy EÚ, pretože nie sú vyrobené z citrusových plodov. A tak sa ďalej budeme musieť pozerať, ako sa občas v našich obchodoch objaví poľská marmeláda alebo španielska marmelade,“ dodáva sklamane Mitáčková.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Zažite unikátnu jazdu v oblakoch na Balónovej fieste v Košiciach! Cestujte za programom plným jedinečných kultúrnych a umeleckých zážitkov do metropoly východu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.