Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Našou ambíciou nie je spoločnosť vlastniť

BRATISLAVA 15. augusta – Boris Procik, predseda predstavenstva spoločnosti RMS Mezzanine, hovorí, že jeho firma vypĺňa priestor na trhu úverov pre malé a stredné podniky. Tam kde nemajú záujem o úverovanie banky pomôže mezanínové financovanie. „To zahŕňa kapitál vyplňujúci priestor medzi vlastným kapitálom, ktorý do podnikania vložili akcionári a zaisteným dlhom, ktorý má v našich podmienkach najčastejšie podobu bankového úveru,“ vysvetľuje Procik, pre BANKY.sk

Podľa Procika jeho firma nechce spoločnosť, ktorej požičiava vlastniť, ani riadiť. “Aby sme sa pre investíciu rozhodli, musíme byť plne presvedčený o kvalitách obchodného plánu a schopnostiach manažmentu tento plán realizovať,” dodáva. Jeho firma však hľadá projekty, od ktorých očakáva celkový výnos z investície aspoň vo výške 10% ročne.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ITIS Holding, ktorý je súčasťou skupiny PPF, dokončil akvizíciu nemeckej skupiny VITRONIC Vlastné značky COOP Jednota opäť bodujú u spotrebiteľov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.