Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Násilie prenasleduje milióny detí na celom svete #ENDviolence

BRATISLAVA 3. novembra 2017 – Podľa novej správy UNICEFu až ubíjajúce množstvo detí, pričom niektoré majú menej ako 12 mesiacov, čelí násiliu, častokrát páchanom tými, ktorý by sa o nich mali starať.

A Familiar Face: Violence in the lives of children and adolescents (Tvár blízkeho: Násilie v živote detí a dospievajúcich) zhromažďuje posledné údaje a dokazuje, že deti zažívajú násilie v každom veku a vo všetkých formách.

Násilie páchané na malých deťoch doma:

Tri štvrtiny svetovej populácie 2-4 ročných detí – okolo 300 miliónov- zažíva psychické násilie a/alebo fyzické tresty páchané svojimi opatrovníkmi doma.U okolo 6 z 10 ročných detí v 30 krajinách, z ktorých bolo možné čerpať údaje, sa predpokladá násilná disciplína na každodennej báze. Takmer štvrtina ročných detí bola fyzicky zatrasená za trest a takmer 1 z 10 detí bolo udreté alebo fackované na tvár, oči, uši.Svetovo1 zo 4 detí mladších ako 5 rokov- 176 miliónov- žije s matkou, ktorá je obeťou intímneho partnerského násilia.Sexuálne násilie na dievčatách a chlapcoch:

Svetovo okolo 15 miliónov dospievajúcich dievčat vo veku 15 až 19 rokov zažilo vo svojom živote nútený sexuálny styk v nejakej forme.Len jedno percento dospievajúcich dievčat, ktoré boli obeťou sexuálneho násilia, vyhľadá profesionálnu pomoc.V 28 krajinách, z ktorých sa čerpali dáta, 90 percent dospievajúcich dievčat, ktoré zažili nútený sex, v priemere, povedalo, že páchateľa prvého prípadu poznali. Údaje zo šiestich krajín odhaľujú, že priatelia, spolužiaci a partneri sú najčastejšími páchateľmi sexuálneho násilia na dospievajúcich chlapcoch.Násilná smrť medzi dospievajúcimi:

Globálne je každých 7 minút zabitý jeden mladistvý.V Spojených štátoch dospievajúci chlapci z africko- americkým alebo čiernym nehispánskym pôvodom sú 19-krát častejšie zavraždení než nehispánski bieli dospievajúci chlapci.Latinská Amerika a Karibik sú jediná oblasť, kde počet vrážd dospievajúcich narastá, takmer polovica všetkých vrážd medzi dospievajúcimi bola v roku 2015 v tejto oblasti.Násilie na školách:

Polovica populácie školou povinných detí- 732 miliónov- žije v krajinách, kde telesné tresty v školách nie sú úplne zakázané.Tri štvrtiny prípadov zadokumentovanej streľby na školách za posledných 25 rokov, v oblastiach netrpiacich konfliktom, sa odohrali v Spojených štátoch.https://www.youtube.com/watch?v=v4Kmie1t2gk

Ukončenie násilia patrí medzi prioritné činnosti UNICEFu, vrátane podpory vládnych úsilí zlepšiť služby poskytované deťom, ktoré zažili násilie, vytváraním postupov a legistatív na ochranu detí a pomoci komunitám, rodičom a deťom v prevencii násilia praktickými programami, ako sú rodičovské kurzy a činnosti proti domácemu násiliu.

Na ukončenie náslia voči deťom žiada UNICEF vlády, aby okamžite konali a podporili INSPIRE návod, ktorý bol odsúhlasený a podporovaný WHO, UNICEFom a Global Partnership to End Violence Against Children (Globálne partnerstvo na ukončenie násilia voči deťom).

K téme

Všade dobre, doma najhoršie? Európska komisia vydáva detskú knižku s cieľom zvýšiť povedomie o ukrajinských deťoch utekajúcich pred vojnou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.