Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia VÚB opäť podporí komunity sumou 80 000 eur

BRATISLAVA 5. septembra 2017 – Nápady pre komunity majú zelenú. Nadácia VÚB spúšťa už po tretíkrát grantovú výzvu pre komunitné projekty, v ktorej prerozdelí spolu 80 000 eur. Šancu majú až tri projekty v každom kraji Slovenska. Pripravené sú tiež dve špeciálne ocenia, každé vo výške 4000 eur.

Nielen dobré vzťahy, ale aj atmosféra príjemného prostredia, v ktorom sa každodenne pohybujeme, vplývajú na náš život. Zmeniť ho k lepšiemu môže každý z nás. Niekedy stačí len troška motivácie, dať hlavy dokopy a venovať svoj čas. Máte nápad ako na to, ale nemáte financie? Zapojte sa do grantového programu Nadácie VÚB. Grant 3 000 eur získa 24 projektov z celého Slovenska. Stačí vyplniť elektronický formulár na www.nadaciavub.egrant.sk a odoslať ho do 30. septembra 2017. O tom, ktoré projekty získajú grant, rozhodne verejnosť v online hlasovaní.

Pri výbere najinšpiratívnejších spoločensko-prospešných projektov, ktoré majú start-upový potenciál, bude Nadácia VÚB spolupracovať s organizáciou Impact HUB. Dva projekty z oblasti komunitného podnikania alebo s technologickým zameraním získajú špeciálne Ocenenie Impact HUB v hodnote 4 000 eur.

„Naším cieľom je podporovať zmysluplné komunitné projekty s dlhodobou víziou a udržateľnosťou. Preto sme opäť k hodnoteniu prizvali odborníkov z Impact HUB-u, ktorí majú s komunitnými projektami start-upového charakteru niekoľkoročné skúsenosti. Dôkazom toho je aj úspech projektu Zelený bicykel, ktorý v minulom roku získal špeciálne ocenenie,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.

O komunitný grant sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, komunitné centrá a samosprávy. Nadácia VÚB podporí tri komunitné projekty alebo aktivity v každom z 8 krajov Slovenska a dvom z prihlásených projektov udelí špeciálne ocenenie. Celkovo Nadácia VÚB prerozdelí 80 000 eur. Detailnejšie informácie nájdete na webstránke www.nadaciavub.sk.

K téme

Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru V Medzinárodnej súťaži krátkych filmov MFF Art Film uvedie 36 titulov z rôznych kútov sveta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.