Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na PEVŠ sa bude vyučovať sociálna i poradenská psychológia

BRATISLAVA 25. júla – Jediná fakulta psychológie na Slovensku, Fakulta psychológie Paneurópskej vysokej školy, získala akreditáciu na magisterské štúdium pre nový študijný program – sociálnu a poradenskú psychológiu. Dopĺňa tak doterajší magisterský odbor Školská a pracovná psychológiu.

Sociálnu a poradenskú psychológiu tak bude možno študovať už od najbližšieho akademického roku 2013/14, a to v dennej i externej forme. V oboch prípadoch môže byť prijatých po 25 uchádzačov. Prihlášku je potrebné podať do 10. septembra 2013.

Nový študijný program je určený absolventom bakalárskeho štúdia v študijnom odbore psychológia alebo absolventom magisterského štúdia v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov v študijnom programe psychológia, v kombinácii s ďalším akademickým/profesijným/umeleckým predmetom. Uchádzači budú zaradení do prijímacieho konania bez prijímacích skúšok.

Absolvent získa uplatnenie v systéme zdravotnej starostlivosti (komunitné tímy pre duševné zdravie, terciárne zariadenia pre psychiatrických hospitalizovaných pacientov, špeciálne služby pre starších ľudí, pre ľudí s poruchami príjmu potravy, poruchami osobnosti, ťažkosťami v učení, v zariadeniach všeobecnej zdravotnej starostlivosti, kde sú ponúkané psychologické služby), vo väzniciach a v službách pre podmienečne odsúdených, v sociálnych službách, v dobrovoľníckych organizáciách, v programoch asistencie zamestnancom, v oblasti zdravia na pracovisku, v študentských poradenských službách a v samostatnej praxi.

„Pre Fakultu psychológie PEVŠ je získanie akreditácie na študijný program sociálnej a poradenskej psychológie veľmi dôležitý krok. Rozširuje totiž jej vzdelávací záber a posilňuje jej pozíciu poskytovateľa odborného vzdelania s kvalitným uplatnením v praxi,“ povedal dekan Fakulty psychológie, prof. PhDr. Teodor Kollárik, DrSc.

Doteraz mohli poslucháči Fakulty psychológie PEVŠ absolvovať bakalárske štúdium vo všeobecnom odbore Psychológia zahŕňajúce základy pracovnej, školskej, sociálnej, vývinovej, kognitívnej, komparatívnej, klinickej a poradenskej psychológie, neuropsychológie a psychológie osobnosti. Absolvent bakalárskeho programu tak bol pripravený na absolvovanie „Európskeho certifikátu z psychológie“, ale tiež asistovať pri psychodiagnostickom vyšetrení, či odborne komunikovať v cudzom jazyku. Magisterské štúdium bola postavené na študijnom programe Školská a pracovná psychológia. Absolventi nájdu uplatnenie v oblastiach kariérneho poradenstva a rozvoja, personálneho výberu a riadenia, ale tiež v psychodiagnostike.

O FAKULTE PSYCHOLÓGIE
Je prvou a jedinou fakultou psychológie na Slovensku. Vznikla ako najmladšia fakulta Paneurópskej vysokej školy v roku 2011 a od začiatku sa stretla s veľkým záujmom o štúdium. V súčasnosti tu študuje 165 poslucháčov. O vysokú odbornú úroveň sa starajú domáci aj zahraniční pedagógovia, medzinárodne uznávaní odborníci ako napríklad dekan fakulty prof. T. Kollárik, DrSc., doc. Štech, prof. E. Gajdošová, K. Hennelová PhD., či doc. Lisá. Cieľom Fakulty psychológie je pripravovať pre prax kvalitných odborníkov v rôznych oblastiach psychológie.

O PEVŠ
Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) je súkromná vysoká škola, ktorá od svojho založenia v roku 2004 patrí medzi najmodernejšie vedecko-vzdelávacie inštitúcie na Slovensku. Svojim študentom poskytuje kvalitné vzdelanie na piatich fakultách (vrátane jedinej fakulty psychológie na Sl¬ovensku), v 17-tich akreditovaných študijných programoch. PEVŠ rozvíja kreativitu, podporuje moderné riešenia, výmenu vedomostí, myšlienok a informácií, rozvíja spoluprácu s prestížnymi zahraničnými univerzitami. Na PEVŠ študuje takmer 5000 poslucháčov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.