Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na PEVŠ medzinárodná Letná univerzita NICLAS

BRATISLAVA 3. júla – Fakulta práva Paneurópskej vysokej školy bude hostiť prestížnu Letnú univerzitu konštitučného práva a administratívnych štúdií NICLAS so zameraním na práva menšín. Jej účastníkmi bude 45 študentov dvanástich prestížnych európskych univerzít, medzi ktorými nechýbajú poslucháči parížskej Sorbonny, Goetheho Univerzity vo Frankfurte, Freie Universität z Berlína, či Université Libre v Bruseli. Letná univerzita sa uskutoční 9.-21. júla.

Letná univerzita prebieha už šiesty rok a hostiteľom je každý rok iná akademická pôda. V minulosti sa uskutočnila vo Viedni, Florencii i Budapešti. Projekt je financovaný z prostriedkov EÚ (centralizované aktivity Programu celoživotného vzdelávania).

Menšiny sú v súčasnosti jednou z najaktuálnejších tém Európskej únie. Dôležitými otázkami sú najmä práva národnostných a etnických menšín a skupín s odlišnou sexuálnou orientáciou. Na podujatí budú prednášať odborníci na problematiku z Francúzska, Talianska, Litvy, Rakúska, Poľska, Maďarska i Hong Kongu. Slovensko zastupuje Slavomír Rudenko.

„Tým, že PEVŠ bude hostiť zástupcov 12 európskych univerzít, možno Letnú univerzitu NICLAS považovať za jednu z najdôležitejších akademických akcií v doterajšej histórii školy. Je želaním rektora PEVŠ, aby spoločná aktivita zúčastnených univerzít nepriniesla len akademické akcenty, ale aj nové pohľady na teóriu a prax ľudských práv, otázok medzinárodného a európskeho práva. Práve nezaťažený pohľad študentov, presahujúci hranice štátov, môže zásadným spôsobom prelomiť politické stereotypy. Osobitne to platí o problematike menšín, ktorým bude ťažiskovo venovaná pozornosť Letnej univerzity NICLAS 2012,“ vyjadril sa rektor Paneurópskej vysokej školy, prof. JUDr. Ján Svák, DrSc..

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.