Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. novembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Na čo nemyslíš v mladosti, to v starobe nedobehneš

BRATISLAVA 19. novembra – Náš vek sa pomaly predlžuje. To je štatistický údaj. Malo by to byť pozitívne konštatovanie, ale je to naozaj tak? Pozitívne totiž môže byť len vtedy, ak tie roky môžeme prežiť kvalitne. Každý si pod tým môže predstaviť niečo celkom iné, podstatný je pocit, že ten čas stojí za to. Aby sme si (aj) v neskoršom veku mohli vychutnávať život s radosťou, venovať sa záľubám, prechádzkam, deťom či vnúčatám, športu, knihám, priateľom, cestovaniu alebo čomukoľvek inému, čo nás napĺňa. Dôležité sú minimálne 2 predpoklady – byť (relatívne) zdravý a (dostatočne) finančne zabezpečený.

Ľahšie sa to povie než dosiahne. Hlavne vtedy, ak sa v takzvaných najlepších rokoch veľmi nezaujímame o to, čo bude neskôr. Veď starostí je každý deň viac než dosť, tak prečo myslieť tak (ďaleko) dopredu?! Možno preto, aby realita (potom) splnila naše predstavy. Možno preto, aby (potom) nebolo neskoro. A kedy je vlastne príliš skoro myslieť na budúcnom, na svoje zabezpečenie? Budú finančné piliere nášho dôchodkového zabezpečenia naozajstnými piliermi? Nemali by sme sa radšej viac spoľahnúť sami na seba? Pretože, ako je známe, lepšie je byť zdravý a bohatý ako chudobný a chorý. Na svoje zdravie by sme mali dbať každý deň, životosprávou, primeraným pohybom, atď., všetci to (teoreticky) poznáme. Veľa pre seba môžeme urobiť aktívnym prístupom k životu, k výzvam, ktoré sú pred nami. Možno sa to nezdá, ale teraz, keď máme tú silu a možnosti, dokážeme si mnohé predpripraviť aj na ďalšie roky spokojného života. Za predpokladu, že využijeme správne (finančné) prostried
ky, ktoré máme k dispozícii, len o nich možno nevieme alebo vieme málo. Napríklad, že existuje produkt ako…

Životné poistenie pre zdravie a dôchodok
Je to poistenie, ktoré (vo vzácnej zhode) oceňujú laici i odborníci (značkou kvality Slovak Gold či Zlatou mincou). Je to produkt, ktorý dokáže zabezpečiť splácanie vašich úverov a pôžičiek, komplexnú poistnú ochranu zdravia vás a vašich detí, doživotný súkromný dôchodok alebo finančnú istotu pre najbližšiu rodinu v prípade úmrtia poisteného (čo sa občas v živote stáva). Prístup k peniazom v takej situácii získa vaša rodina aj bez dedičského konania. Nehovorí sa o tom ľahko, ale zatvárať oči pred realitou či rizikami bežného života nikomu nepomôže. Lepšie urobíme, ak si zistíme, že je možné uzavrieť si životné poistenie pre zdravie a dôchodok, napríklad vo Wüstenrot poisťovni, a vtedy sa komplexná poistná ochrana vášho zdravia vzťahuje na poistenie chorôb (23 kritických chorôb vrátane operačných zákrokov; poistné plnenie pri diagnostikovaní kritických chorôb až do výšky 199 % poistnej sumy; denné dávky za hospitalizáciu aj za práceneschopnosť), kompletné úrazové poistenie
(ktoré zahŕňa poistenie trvalých následkov úrazu; preplatenie rehabilitačných nákladov a nákladov na kozmetické operácie po úraze; denné dávky za dobu nevyhnutného liečenia úrazu; poistenie pre prípad smrti spôsobenej úrazom s dvojnásobným plnením v prípade smrti úrazom v dôsledku dopravnej nehody), a tiež invalidné poistenie (poistenie pre prípad poberania invalidného dôchodku a oslobodenie od platenia poistného v prípade invalidity).

Máte tak jedinečnú šancu zabezpečiť si doživotný súkromný dôchodok nezávislý od politického rozhodnutia, a to vďaka jedinému finančnému produktu s dlhodobo garantovanými úrokmi a k tomu s podielom na zisku. K dispozícii máte sporiaci účet, na ktorom svoje peniaze zhodnocujete lepšie ako na bežnom účte v banke alebo dokonca na termínovanom vklade. Zároveň máte možnosť počas celej doby poistenia využiť celoročné cestovné poistenie pre celú rodinu, v rámci celého sveta. A spolu so životným poistením získavate poistnú ochranu aj pre vaše deti (na kritické choroby, denné dávky za dobu nevyhnutného liečenia úrazu, za hospitalizáciu, za pracovnú neschopnosť, trvalé následky úrazu, rehabilitačné náklady a náklady na kozmetické operácie). Navyše, po celý čas poistenia máte rýchly prístup ku vašim peniazom formou preddavku na poistné plnenie bez zmeny rozsahu poistného krytia.

Pomoc človek najviac ocení v ťažkej situácii. Prajeme vám, aby ste sa do takej nikdy nedostali. No v prípade, že sa tak stane, vám bude určite veľkou pomocou životné poistenie, ktoré ste si prezieravo a včas uzavreli.

Pristavme sa na chvíľu, v súvislosti so životným poistením, pri úrokovej miere zhodnotenia, ktorá je aktuálne vo výške 2,5 %. Nazýva sa aj technickou úrokovou mierou a určuje aké zhodnotenie technických rezerv (z toho odvodený názov) môže poisťovňa klientom dlhodobo garantovať. Jej max. výšku stanovuje Národná banka Slovenska, ktorá (vzhľadom na celosvetový trend poklesu úrokových mier) znižuje už od 1. januára 2014 max. výšku technickej úrokovej miery pre poisťovne z doterajších 2,5 % na 1,9 %. Čo to v praxi znamená pre klienta? Pre tých, ktorí už majú kapitálové životné poistenie dojednané, sa nič nemení. V platnosti zostávajú podmienky ako doposiaľ aj pre tých klientov, ktorí si stihnú uzavrieť svoje poistenie ešte do konca roka 2013. Zmena sa však bude týkať klientov, ktorí si uzavrú poistenie v roku 2014. Rozdiel je vidieť na príklade:
Ak sa 30-ročný klient rozhodne uzavrieť si životné poistenie na 30 rokov s poistnou sumou 30 tisíc eur, v prípade že tak urobí ešte do konca roka 2013, ušetrí spolu na poistnom (počas celej poistnej doby) min. až 2 100 eur. To už je suma, ktorá je dostatočným dôvodom neodkladať uzavretie poistnej zmluvy na neskôr.

Ponuka životných poistení je rôzna. Kapitálové, investičné, rizikové. Máte na výber, aby poistenie čo najviac slúžilo vám, nie naopak. Napríklad, zaujímavo zhodnotiť peniaze, súčasne zlepšiť svoju sociálnu istotu a získať aj poistnú ochranu pre svoje deti vám umožní

Investičné životné poistenie pre zdravie a dôchodok
Pri tomto type životného poistenia máte na výber z 13 poistných rizík. Čo je však rovnako dôležité, výšku a termín platby si môžete prispôsobovať (podľa toho kedy a ako vám vyhovuje, stačí dodržať dohodnuté minimum) a máte okamžitý prístup k vašim peniazom bez nutnosti ukončenia poistnej zmluvy. Získate viac ako 2 v 1, podstatná je však v tomto produkte najmä dobrá investícia v kombinácii s rozsiahlym poistným krytím, pričom výšku a skladbu poistného krytia si zvolíte sami. Tento produkt patrí vo svojej kategórii k takmer bezkonkurenčným, sedem rokov za sebou patrí k najlepším finančným produktom oceňovaným v súťaži Zlatá minca. Vysoké pozitívne hodnotenie si tento produkt získal maximálne ústretovými podmienkami pre vás ako klienta. Zvolenú stratégiu investovania môžete totiž kedykoľvek meniť a na jednej poistnej zmluve môžu byť poistené až dve osoby. Pre svoj dôchodok získate nadštandardné zabezpečenie vďaka investovaniu prostriedkov do atraktívnych fondov. Manipulovať s fi
nanciami môžete podľa vašich priorít – priamo vyplatením hodnoty fondového účtu, nepriamo poskytnutím preddavku na poistné plnenie alebo máte možnosť kedykoľvek premeniť kapitál na váš dôchodok. Samozrejme, poistenie vám poskytne viac než len investičné zhodnotenie vašich vkladov. V prípade vašej hospitalizácie alebo úrazu s trvalými následkami či pracovnej neschopnosti po dobu nevyhnutného liečenia vám pomôže finančne preklenúť takúto sťaženú situáciu (na rozdiel od obyčajného termínovaného účtu).

Ak hľadáte životné poistenie, ktoré je finančne menej náročné, no stále vám poskytne široký výber poistení, orientujte sa na

Rizikové životné poistenie
Ak máte uzavreté takéto poistenie, v prípade poistnej udalosti (straty živiteľa) je zabezpečené splatenie dlhov tým, že poistnú sumu alebo jej časť môžete vinkulovať v prospech finančnej inštitúcie, v ktorej máte úver. Poistenie ďalej pokrýva aj oslobodenia od platenia poistného v prípade priznania invalidného dôchodku. Poistné krytie sa ľahko a flexibilne prispôsobuje vašim životným situáciám.

Ak sa radi hráte (a radi vyhrávate), pre vás je ako stvorené

Euro poistenie
Každé tri mesiace (celkovo až 120-krát) máte šancu vyhrať 4000 . Výherca, resp. výherné číslo je vždy zverejnené na stránke www.wuestenrot.sk. Ak by sa šťastena neusmiala práve na vás, stále máte zisk vo forme garantovanej úrokovej sadzby po celú dobu poistenia. Je to poistenie, pri ktorom nie je nutné preverovať zdravotný stav, a ste poistení s možnosťou nemalej výhry. Každý štvrťrok Wüstenrot poisťovňa žrebuje jedno trojčíslie (posledné z rodného čísla) spomedzi klientov, ktorí majú uzavreté Euro poistenie. Výhrou však vaše poistenie nezaniká a ďalší štvrťrok ste opäť v hre. Poistenie zahŕňa trojaké úrazové poistenie, sporenie s garantovanou úrokovou sadzbou 2,5 % a k tomu atraktívny podiel na zisku. Nasporené peniaze si môžete vybrať a použiť formou preddavku. Prevzatím preddavku na poistné plnenie pritom nedochádza k žiadnej zmene v poistnej zmluve.

Nezabudnite, ak využijete šancu uzavrieť si svoje kapitálové životné poistenie pre zdravie a dôchodok ešte do konca roka 2013, ušetríte na poistnom. Čo pre seba urobíš dnes (v produktívnom veku), zajtra (na dôchodku) akoby si našiel. Život a zdravie sú predsa to najcennejšie čo máme. (Na ako dlho?) Peniaze nie sú všetko, ale v kombinácii so zdravím sa s nimi žije ľahšie a krajšie, a to prajeme aj vám.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ovládnite svetlo u Vás doma Výluky z poistenia v čase nepokojov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.