Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MZ SR: Bezplatná telefonická linka

BRATISLAVA 10. apríla –

„Môže lekár spoplatniť vstup do ambulancie?“ – aj to sa pýtal volajúci na linke MZ

O informácie na bezplatnej telefonickej linke, ktorú ministerstvo zdravotníctva zriadilo 1. apríla 2015, je mimoriadny záujem. Odborná aj laická verejnosť intenzívne využíva možnosť získať informácie, ktoré sa týkajú problematiky poplatkov v rezorte zdravotníctva, volajúci sa zaujímajú o všetky zmeny, súvisiace s novelou zákona č. 577/2004 o rozsahu zdravotnej starostlivosti (účinnosť nadobudla 1. apríla 2015).
Do dnešného dňa MZ SR eviduje takmer sto volajúcich, záber ich otázok je mimoriadne široký; týkal sa napríklad oprávnenosti vyberania poplatkov za vypísanie receptu, za návrh na kúpeľnú liečbu, vyšetrenie CRP, vypísanie rôznych tlačív, predoperačné vyšetrenie, poplatok za podanie injekcie, za tzv. „prvovyšetrenie“ u špecialistu, odber krvi, registračný poplatok a ročný konzultačný poplatok u gynekológa, poplatok za výmenný lístok, za vstup do ambulancie v nemocnici a žiadosť, aby pacienti platili vopred za objednanie sa lekárovi kartou – prevodom na účet lekára… Medzi telefonujúcimi je aj veľa poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí si overujú, dokedy majú požiadať príslušný samosprávny kraj o schválenie a potvrdenie ordinačných hodín, informujú sa, akým spôsobom majú sprístupniť zoznamy zdravotných výkonov a aké ďalšie povinnosti pre nich vyplývajú z novely zákona. V prípade bezplatnej telefonickej linky ide o rozsiahle telefonáty, v ktorých volajúci riešia aj viaceré problémy.
K zriadeniu bezplatnej linky MZ SR pristúpilo s cieľom skvalitniť informovanosť o aktuálnej téme, ktorá po nadobudnutí účinnosti novely zákona rezonuje medzi verejnosťou a prináša mnohé otázky. Podnety a otázky, týkajúce sa tejto problematiky adresujú občania aj na e-mailovú adresu: poplatky@health.gov.sk, pričom najčastejšie otázky a odpovede nájdu záujemcovia na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva SR pod titulom „Poplatky v zdravotníctve“.
Bezplatná telefonická infolinka MZ SR s číslom 0800 611 117 bude aj naďalej k dispozícii všetkým volajúcim v pracovných dňoch od 9.00 h do 14.00 h.

Zuzana Čižmáriková
riaditeľka komunikačného odboru MZ SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Národný dopravca podporí rozvoj cyklodopravy a prispeje na pomoc Ukrajine

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.