Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MZ: Minister zdravotníctva T. Drucker vystúpi v rozprave na pôde OSN

BRATISLAVA 21. septembra –

Minister zdravotníctva T. Drucker vystúpi v rozprave na pôde OSN

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa 21. septembra 2016 zúčastní na 71. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. Na tomto rokovaní sú prítomní predstavitelia členských štátov, zástupcovia vlád aj ministri (193 členských štátov), zástupcovia relevantných mimovládnych organizácií, akademických inštitúcií aj súkromného sektora.
Spolu s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom pracovnú cestu do USA absolvuje aj štátna tajomníčka MZ SR Andrea Kalavská a hlavný odborník MZ SR pre klinickú mikrobiológiu MUDr. Milan Nikš, CSc. Cieľom rokovania na pôde OSN je zvýšiť informovanosť o antimikrobiálnej rezistencii (AMR) a následne zintenzívniť aktivity medzinárodného spoločenstva v boji proti tomuto fenoménu. Práve antimikrobiálna rezistencia je jednou z ťažiskových zdravotníckych tém v rámci predsedníctva Slovenskej republiky v Rade EÚ. Ide o problematiku, ktorá je dnes závažnou hrozbou pre globálnu, regionálnu a národnú zdravotnú bezpečnosť. Medzi ťažiskové tematické okruhy SK PRES v tejto súvislosti patrí napr. aj očkovanie ako efektívny nástroj boja proti nadmernej spotrebe antibiotík a rozširujúcej sa odolnosti voči týmto liekom.
Na plenárnom zasadnutí vystúpi predseda Valného zhromaždenia OSN, generálny tajomník OSN, generálny riaditeľ WHO, generálny riaditeľ FAO (Food and Agriculture Organization) a generálny riaditeľ WHOA (World Organization for Animal Health). Do rozpravy sa prihlásili predsedovia vlád a ministri viacerých štátov, vrátane ministra zdravotníctva SR Tomáša Druckera.

Záverečným bodom programu plenárneho zasadnutia bude prijatie deklarácie, ktorej ťažiskom je „Globálny akčný plán pre otázky antimikrobiálnej rezistencie“, ktorý v máji 2015 schválilo Svetové zdravotnícke zhromaždenie. Deklarácia zahŕňa aktuálne priority boja proti AMR a navrhuje záväzky, ktoré by mali obsahovať závery a uznesenia zo stretnutia OSN v New Yorku. Ide najmä o vytvorenie orgánov OSN, ktoré budú definovať ciele a implementáciu globálnej stratégie boja proti AMR, jej globálne monitorovanie, zabezpečenie efektívneho ekonomického zázemia, sledovanie spotreby a užívania antibiotík v krajinách OSN.

Mgr. Stanislava Luptáková
komunikačný odbor
Ministerstvo zdravotníctva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Európsky deň inovácií 2020: Spolupráca je kľúčová S pitným režimom na celoslovenskom testovaní pomôže BUDIŠ a. s. Do terénu putuje takmer 70 000 fliaš nápojov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.