Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. decembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MV SR: Mladých ľudí zaujíma prevencia v oblasti obchodovania s ľuďmi

BRATISLAVA 29. decembra (SITA) – Mladých ľudí zaujíma prevencia v oblasti obchodovania s ľuďmi. Koncom tohto roka, v mesiacoch november a december 2014 odborníci z Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality (ďalej len „IC“) vykonali preventívne prednášky na tému obchodovanie s ľuďmi v stredných školách v Bratislave (Gymnázium na ul. Ladislava Sáru a Obchodná akadémia na Nevädzovej ul.) a v Diagnostickom ústave pre mládež v Záhorskej Bystrici.
Obchodovanie s ľuďmi sa môže totiž dotknúť každého, a najmä tých menej opatrných s malým množstvom informácií o prešpekulovaných spôsoboch novodobých otrokárov. Pracovníci IC mladým ľuďom predstavili definíciu trestného činu obchodovania s ľuďmi s uvedením konkrétnych príkladov z praxe ako aj indikátory, ktoré môžu znamenať, že s osobou sa obchodovalo. Za užitočné pokladali rady pred vycestovaním do zahraničia. Študenti a deti z Diagnostického ústavu pre mládež si pozreli preventívny film s tematikou obchodovania s ľuďmi „0800 800 818″, ktorý predstavuje rôzne účely vykorisťovania v rámci obchodovania s ľuďmi a propaguje Národnú linku pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818. Celkovo si tieto zaujímavé informácie vypočulo 140 mladých ľudí a v roku 2015 k nim pribudnú ďalší zvedaví študenti, keďže o školenia zo strany študentov je veľký záujem.
Informovala Michaela Paulenová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bl

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Desať generácií žiakov duálneho vzdelávania v dm

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.