Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MV: Reakcia na zverejnené informácie o hlásení pobytu

BRATISLAVA 3. septembra – Poslanci NR SR 19. júna tohto roku schválili novelu zákon o hlásení pobytu, pričom sa stotožnili s pripomienkou prezidenta Ivana Gašparoviča. Tým sa v paragrafe 9 zákona o hlásení pobytu nič nezmenilo, to znamená, že tento text je platný a účinný od roku 2006.
V zákone je jasne naformulované, že občan odchod na viac ako 90 dní „ohlási“, namiesto „je povinný ohlásiť“.
Zverejnené informácie o tom, že občania sú povinní hlásiť považujeme za účelové a nepravdivé, keďže sa odvolávajú na schválený zákon zo 16. mája, ktorý prezident nepodpísal a vrátil ho do parlamentu aj s pripomienkami.

Tlačový odbor MV SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

fi;mt

K téme

Už stačilo! Tesco rozširuje pomoc obetiam domáceho násilia Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.