Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MŠVVŠ: Takmer 500 učebníc slovenčiny odletelo s prezidentom do USA

BRATISLAVA 25. septembra – Americkí Slováci dostanú v najbližších dňoch milý darček z domoviny. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky im totiž odoslalo presne 499 učebníc. Ide o vyradené knihy slovenského jazyka, literatúry či vlastivedy, ktoré už nie sú v súlade s aktualizovanými učebnými osnovami a čakala ich likvidácia.
„Našim krajanom – študentom Českej a Slovenskej školy v Astórii v New Yorku, ktorí nechcú na Slovensko zabudnúť a o knihy nás požiadali, však ešte výborne poslúžia. V balíku nájdu tituly začínajúce Šlabikárom pre prvákov, až po učebnice pre deviatakov,“ povedal minister Peter Pellegrini.
Jednotlivé knihy boli vyberané v spolupráci s Generálnym konzulátom Slovenska v New Yorku. Viac ako sto kilogramov vážiace učebnice dopravil do USA vládny špeciál s delegáciou hlavy štátu.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Nový školský rok s vlakmi ZSSK Do školských lavíc vlakmi ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.