Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Unesené deti sú už na Slovensku

BRATISLAVA 1. apríla – Pred štyrmi rokmi otriasla verejnosťou správa o únose dvoch súrodencov vlastným otcom. Po celý ten čas sa kompetentným, ani ich mame, nedarilo zistiť, kde sa deti zdržiavajú. Dnes však všetci zainteresovaní môžu cítiť zadosťučinenie a radosť. Deti sú na Slovensku. Pani Gajdárová sa prišla osobne poďakovať ministrovi práce Jánovi Richterovi. „Bez Vašej pomoci by sa návrat mojich detí neuskutočnil“, povedala.
Novinári z denníka Nový Čas vypátrali deti v ďalekej Paname. Následne začalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR prostredníctvom Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže v úzkej súčinnosti s rezortmi vnútra a zahraničných vecí podnikať kroky, aby sa deti v čo najkratšom čase mohli vrátiť do rodnej krajiny.
Riaditeľka Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže Andrea Císarová spolu s ďalšími kolegami z ministerstva práce vycestovala do Panamy, kde absolvovala rad rokovaní s miestnymi úradmi s jediným cieľom – priviezť súrodencov domov. „Získali sme to najvzácnejšie a to je pre nás obrovským zadosťučinením“, opísala svoje pocity A. Císarová.
Rovnako minister práce Ján Richter netajil veľkú radosť z toho, že deťom a ich mame sa splnil niekoľkoročný sen a sú opäť spolu. „To sú nesmierne silné a povzbudzujúce chvíle, ktoré nás len utvrdzujú v tom, že práca, ktorú robíme, padá na úrodnú pôdu,“ zdôraznil. Zároveň poďakoval za spoluprácu denníku Nový Čas, rezortným kolegom z ministerstva vnútra a zahraničia, ale aj panamským orgánom za promptnosť, ktorá bola nevyhnutná pre úspešné dosiahnutie spoločného cieľa – vrátiť deti na Slovensko.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.