Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR SR: Minister Ján Richter víta ponuku odborníkov

BRATISLAVA 3. decembra (SITA) – Minister Ján Richter víta ponuku odborníkov participovať na tvorbe riešení nezamestnanosti.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter rokoval s vedúcimi predstaviteľmi Inštitútu zamestnanosti, Viliamom Páleníkom a Michalom Páleníkom, o možnostiach intenzívnejšej spolupráce v oblasti riešenia špecifík nezamestnanosti na Slovensku, najmä v kategórií dlhodobo nezamestnaných, mladých nezamestnaných a nezamestnaných starších ako 50 rokov.
Hlavným obsahom stretnutia, za prítomnosti štátneho tajomníka MPSVR SR Branislava Ondruša a generálneho riaditeľa ÚPSVR SR Mariána Valentoviča, bola výmena názorov na existujúce, ako aj nové nástroje a projekty, ktoré zvyšujú kvalifikáciu všetkých kategórií nezamestnaných a dávajú im väčšiu šancu na získanie trvalého zamestnania.
Aktéri stretnutia sa zhodli na nevyhnutnosti prepojenia ekonomického rastu a rastu zamestnanosti, z ktorého tak môžu profitovať všetky zložky spoločnosti. „Európsky priestor pre riešenie nezamestnanosti je potrebné maximálne využiť na riešenie politík zohľadňujúcich národný rozmer a regionálne špecifiká problému nezamestnanosti“, uviedol na rokovaní minister Richter. Viliam Páleník zdôraznil, že inteligentný, udržateľný a inkluzívny rast, ktorý definuje Európska stratégia 2020, je priamo prepojený s hlavným cieľom znižovania nezamestnanosti. „Túto celoeurópsku prioritu je potrebné premietnuť do maximálneho a efektívneho využívania štrukturálnych fondov v nastávajúcom programovom období v prospech zvyšovania zamestnanosti aj mimo rezortu práce,“ dodal.
Obe strany sa dohodli na vytvorení pracovnej skupiny, ktorá sa od začiatku budúceho roka bude špecializovať na opatrenia pomáhajúce pri riešení zamestnávania znevýhodnených nezamestnaných na Slovensku, napr. prostredníctvom nástrojov sociálnej ekonomiky. Tá totiž tvorí významnú časť pracovných trhov vo vyspelej Európe a systémovo sa jej venuje kategória sociálnej ekonómie Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru v Bruseli.
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter na rokovaní zároveň prijal ponuku prevziať záštitu nad konferenciou, ktorú k téme inkluzívneho zamestnávania na Slovensku organizuje Inštitút zamestnanosti v piatok, 13. decembra tohto roka.

Mgr. Veronika Husárová
tlačový odbor
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.