Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Spolupráca s Asociáciou priemyselných zväzov

BRATISLAVA 30. októbra –

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter rokoval so zástupcami Asociácie priemyselných zväzov. Dohodli sa na užšej spolupráci pri hľadaní kvalifikovanej pracovnej sily na neobsadené pracovné miesta.
Zástupcovia Asociácie informovali ministra o problémoch firiem pri obsadzovaní voľných pracovných miest. Mnohé z nich nevedia nájsť zamestnancov aj napriek vysokému počtu nezamestnaných ľudí. S ministerstvom práce už spolupracujú pri príprave programov rekvalifikácií, ich efekt sa však dostaví až po čase. Na stretnutí sa zároveň predstavitelia zväzov vyjadrili, že od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR očakávali väčšiu podporu duálneho vzdelávania. K tejto problematike sa preto plánujú stretnúť s ministrom školstva.
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter si plne uvedomuje, že na niektoré pozície nemáme na Slovensku dostatok kvalifikovaných pracovníkov. O regulovanom vstupe zamestnancov z tretích krajín na konkrétne nedostatkové profesie je ministerstvo pripravené so zamestnávateľmi kedykoľvek rokovať. Urobilo tak už napríklad s Volkswagen Slovakia a PSA Peugeot Citroën. S Asociáciou priemyselných zväzov sa dohodolo na vytvorení pracovnej skupiny, ktorej úlohou bude príprava a podpora realizácie konkrétnych opatrení pri zabezpečení pracovnej sily. Prvým krokom pre každého zamestnávateľa bude aj naďalej podrobná informácia o požadovanej pracovnej sile na príslušnom úrade práce. Ak úrad nebude vedieť pracovníkov poskytnúť, požiada zamestnávateľ o povolenie na zamestnanie občanov tretích krajín. Pretože teraz administratívny proces zamestnania týchto ľudí trvá príliš dlho, požiadali zamestnávatelia o nadrezortné stretnutie s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, s Ministerstvom vnútra SR a s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR k možnému skráteniu procesu.
Asociáciu priemyselných zväzov tvoria Zväz hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR, Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky, Zväz strojárskeho priemyslu Slovenskej republiky, Slovenskej elektromechanickej asociácie a Zväz stavebných podnikateľov Slovenska.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.