Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Rokovanie s odborármi U.S. Steel Košice

BRATISLAVA 6. apríla –

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, minister hospodárstva Peter Žiga a štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš rokovali s odborármi o situácii v košických oceliarňach. O stretnutie požiadalo vedenie Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice.

Hlavnou témou bola príprava novej kolektívnej zmluvy v spoločnosti U.S. Steel Košice. Platnosť starej vypršala 31. marca. Zástupcovia zamestnávateľa a zamestnancov už majú po jedenástich vyjednávaniach na stole kompromisný návrh. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny verí, že sa strany napokondohodnú. „U.S. Steel patrí k zodpovedným zamestnávateľom s nadštandardnými pracovnými podmienkami nielen pokiaľ ide o mzdy a benefity pre zamestnancov, ale aj o ochranu a bezpečnosť zdravia pri práci,“ hovorí minister Ján Richter.

Dohodnuté znenie kolektívnej zmluvy sa odborárom pozdáva. „Sme radi, že sa nám podarilo zachovať pre zamestnancov všetky doterajšie výhody a najmä vyjednať nárast miezd v priemere o 3 %,“ opisuje predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Mikuláš Hintoš. Zástupcovia zamestnancov očakávajú, že kolektívnu zmluvu podpíšu s vedením U.S. Steel Košice do konca apríla. „Odborom záleží na zamestnanosti a dobrých pracovných a sociálnych podmienkach pre zamestnancov. Urobíme všetko preto, aby k podpisu došlo čo najskôr,“ dopĺňa predseda OZ KOVO Emil Machyna.

Predstavitelia vlády sa chcú v krátkom čase stretnúť aj s vedením U.S. Steel Košice. Najväčšiemu zamestnávateľovi na východe Slovenska spôsobuje problémy dramatický pokles objednávok a zlý stav na trhu s oceľou pre extrémne vysoké objemy dumpovaných produktov dovážaných do Európy v posledných mesiacoch.

Na rokovaní sa na pôde ministerstva práce zúčastnili minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, minister hospodárstva Peter Žiga, štátny tajomník MPSVR SR Branislav Ondruš, predseda OZ KOVO Emil Machyna, predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Mikuláš Hintoš, podpredseda Rady odborov OZ KOVO Juraj Varga a tajomník OZ KOVO U.S. Steel Košice Alexander Tažík.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Nárok na štátnu pomoc so splácaním hypoték má menšina ľudí, brzdia ju najmä dve podmienky Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.