Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Rezort práce podporuje zavedenie systému vzdelávania ľudí

BRATISLAVA 15. júla –

Národný projekt Podpora zvyšovania profesionality výkonu a rozvoj ľudských zdrojov v oblasti výkonu a služieb sociálnej inklúzie pre štátnu správu a samosprávu – I.

Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny využíva finančné prostriedky EÚ aj na zavedenie systému vzdelávania ľudí, ktorí pomáhajú chudobným, sociálne vylúčeným, starším, osobám so zdravotným postihnutím, rodinám s deťmi či inak ohrozeným skupinám. Na rozdiel od klasickej tvorby učebných textov prináša národný projekt „Podpora zvyšovania profesionality výkonu a rozvoj ľudských zdrojov v oblasti výkonu a služieb sociálnej inklúzie pre štátnu správu a samosprávu – I.“ také vzdelávacie programy, ktoré pripravujú experti priamo s odborníkmi z praxe a reagujú tak na aktuálne potreby. Ich obsah sa tvorí na princípe „O nás s nami“. „Zo stretnutia, kde sme plnili úlohu „spoludotvárateľov“ som pochopila, čo v reálnom živote a praxi znamená prístup a komunikácia s ľuďmi so zdravotným postihnutím a odniesla som si niečo, čo naozaj v práci aj využijem“, opisuje svoje skúsenosti účastníčka pilotného overovania jedného z takýchto programov. Výsledkom projektu bude plnohodnotný doplnkový systém vzdelávania sociálnych pracovníkov a iných odborníkov, ktorí pôsobia v sociálnej oblasti.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. www.esf.gov.sk

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.