Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Eurokomisárka chváli rezort práce

BRATISLAVA 28. januára –

Eurokomisárka pre zamestnanosť, sociálne záležitosti, zručnosti a pracovnú mobilitu Marianne Thyssen ocenila angažovanosť slovenského ministerstva práce v boji s nezamestnanosťou. Urobila tak na pracovnom stretnutí s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Jánom Richterom.

Za pozitívum považuje najmä fakt, že MPSVR SR sa nemusí zaoberať otázkou slabého čerpania prostriedkov Európskeho sociálneho fondu, pretože ukončený operačný program Zamestnanosť a sociálna inklúzia patrí medzi najaktívnejšie. Dôležité bude udržať tento trend aj pri novom operačnom programe Ľudské zdroje a zároveň naďalej zvyšovať efektivitu budúcich projektov.

Opatrenia rezortu práce na podporu zamestnanosti a ochranu zamestnancov sú dobrým odrazovým mostíkom pre blížiace sa slovenské predsedníctvo v Rade EÚ v oblasti práce, sociálnych vecí a rodiny. Predsednícke Trio Holandsko – Slovensko – Malta sa chce sústrediť napr. na rozvoj dôstojnej práce, boj proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu či hľadanie nových opatrení na podporu zamestnanosti.

Minister Ján Richter informoval eurokomisárku o zasadnutiach a konferenciách, ktoré pripravuje jeho rezort počas slovenského predsedníctva. Prispieť chce k účinnému riešeniu aktuálnych celospoločensky významných tém. Sú nimi napríklad otázky trhu práce EÚ a regionálnych špecifík, nezamestnanosť znevýhodnených skupín, najmä mladých, ale aj oblasti zlaďovania rodinného a pracovného života či sociálnej inklúzie, ktorými sa spoločne intenzívne zaoberajú všetky krajiny EÚ.

tlačový odbor
Ministerstvo práce,
sociálnych vecí a rodiny SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.