Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Začal sa Agrofilm 2016

BRATISLAVA 4. októbra –

Začal sa filmový festival o poľnohospodárstve a potravinárstve Agrofilm 2016

Lužianky, Nitra, 3.10.2016 – Slávnostným otvorením sa dnes v Lužiankach pri Nitre začal filmový festival Agrofilm 2016. Venovaný je dokumentárnym filmom o poľnohospodárstve, potravinárstve, rozvoji regiónov a udržaní života na vidieku. Trvať bude od pondelka 3. októbra do soboty 8. októbra.

„Festival Agrofilm v celosvetovom meradle prináša na biele plátno časť nášho sveta, ktorá si zaslúži najvyššiu pozornosť,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná. „Poľnohospodárstvo, potravinárstvo, lesníctvo a vidiek v sebe spájajú zdravie, starostlivosť o naše prostredie, prírodu a tradície našich predkov. Len ťažko hľadať oblasť, ktorá vplýva na ráz krajiny a naše životy tak ako práve oblasti v pôsobnosti rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.“

Filmári na tento ročník prihlásili 114 filmov z 24 krajín. Domovským stánkom festivalu je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra a jeho Výskumný ústav živočíšnej výroby. Premietať sa bude v jeho hlavnej sále v Lužiankach. Množstvo filmov čaká na svojich divákov aj na troch univerzitách, na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, Univerzite Konštantína Filozova v Nitre a na Technickej univerzite vo Zvolene. Agrofilm pokračuje vo svojej ceste za divákmi a tak aj tento rok bude možné pozrieť si množstvo filmov v komforte multikina Obchodného centra Mlyny v Nitre. Organizátori festivalu pripravili pre návštevníkov OC Mlyny aj ochutnávky zdravých slovenských potravín spolu s prednáškami vedeckých pracovníkov o tom, ako si vybrať na svoj stôl to najlepšie . V piatok si slávnostne prevezmú ocenenia autori najlepších tohtoročných filmov. Tento ročník je výnimočný tým, že sa festival predĺžil až do soboty, na ktorú je pripravený Galaprogram „7 pôžitkov“ a farmársk
e trhy.

„Oceňujem, že popri tradičných témach, akými sú výživa a význam bezpečnosti a kvality potravín, ktorých dôležitosť je verejnosti dobre známa, sa veľa súťažných filmov venuje neprodukčným funkciám pôdohospodárstva, ako je tvorba a ochrana prírodného a životného prostredia, udržanie osídlenosti vidieka, kvalita života jeho obyvateľov či krajinotvorné aspekty,“ uviedol štátny tajomník MPRV Gabriel Csicsai. Agrofilm usporadúva Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, organizuje ho Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum – Výskumný ústav živočíšnej výroby Nitra. Spoluorganizátormi medzinárodného festivalu Agrofilm sú mesto Nitra, Nitriansky samosprávny kraj a ďalšie medzinárodné a slovenské inštitúcie.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná sa v piatok 7.10. o 10:00 zúčastní slávnostného odovzdávania ocenení a o 13:30 otvorenia farmárskych trhov, kde sa uskutočnia aj tlačové brífingy.

Ing. Michal FEIK
Štátny radca |Odbor komunikácie a marketingu |Kancelária ministra

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.