Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Výberové konanie na generálneho riaditeľa š. p. Lesy SR

BRATISLAVA 10. júna –

Do výberového konania Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na nového generálneho riaditeľa podniku Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik, sa prihlásilo päť uchádzačov.

V stanovenom termíne do 2. júna 2016 sa do výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa Lesov SR, š. p., prihlásili piati uchádzači: Ing. Jozef Bystriansky, Mgr. Ing. Anton Giertli, Ing. Ján Mičovský, Ing. Dušan Mošať a Ing. Karol Vinš. Ambíciou ministerstva pôdohospodárstva, ktoré má Lesy SR v kompetencii, je zabezpečiť efektívne a transparentné riadenie štátneho podniku, ale zároveň aj čo najlepšiu ochranu lesov. „Prvoradou úlohou lesníkov je starostlivosť o stromy a lesy udržateľným spôsobom. Aby slúžili nielen ekonomicky, ale aj rekreačne a ekologicky celej spoločnosti,“ zdôraznila ministerka Gabriela Matečná. Ako ďalej dodala, lesy sú zásobárňou drevnej hmoty ako jedinej obnoviteľnej suroviny, zároveň však plnia dôležité funkcie – pôdoochrannú a vodoochrannú. Ich zdravotná a rekreačná funkcia však nesmie byť opomínaná. Od nového vedenia preto očakáva aj posilnenie komunikácie týchto úloh Lesov SR.

Nový generálny riaditeľ Lesov SR, š. p., bude musieť spĺňať podmienky vysokoškolského vzdelania II. stupňa a riadiacej praxe minimálne tri roky v pozíciách top manažmentu v spoločnostiach z lesníckeho – drevárskeho komplexu a mať manažérske, riadiace a organizačné schopnosti. Musí mať znalosť koncepčných zámerov rozvoja lesného hospodárstva a drevospracujúceho priemyslu, znalosť problematiky financovania s osobitným zreteľom na lesné hospodárstvo, poznať súčasné podmienky š. p. Lesy SR a mať znalosti z lesníckej legislatívy. Každý z uchádzačov musí vypracovať návrh stratégie rozvoja štátneho podniku Lesy SR v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR. Výberové konanie bolo vyhlásené 19. mája 2016 a ukončené bude do konca júna.

Vladimír Machalík
hovorca rezortu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.