Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: V Bratislave sa rokovalo o Spoločnej rybárskej politike EÚ

BRATISLAVA 12. septembra –

V Bratislave sa rokovalo o posilnení postavenia regiónov v rámci Spoločnej rybárskej politiky EÚ

Bratislava, 11. september 2016 – V Bratislave sa v dňoch 7. až 9. septembra konalo stretnutie generálnych riaditeľov a attaché pre rybné hospodárstvo členských štátov EÚ. Slovensko aj napriek tomu, že je vnútrozemská krajina vníma politickú citlivosť tejto agendy, nakoľko samotný rybolov je pre prímorské krajiny dôležitým ekonomickým

Témou rokovania bolo technické nariadenie, ktoré stanovuje pravidlá, ktorými sa upravuje ako a kde môžu rybári loviť ryby. Cieľom týchto opatrení je kontrola úlovkov, ako aj minimalizácia vplyvu rybolovu na životné prostredie. „Toto nariadenie ponúka výnimočnú príležitosť na dosiahnutie rovnováhy, pričom na jednej strane kladie dôraz na dodržiavanie princípov Spoločnej Rybárskej Politiky a na druhej na posilnenie postavenia regiónov prostredníctvom princípu regionalizácie,“ uviedol Štefan Ryba, generálny riaditeľ sekcie poľnohospodárstva, ktorý predsedal diskusii.

Generálny riaditelia pre rybolov jednotlivých členských štátov podporili kroky slovenského predsedníctva a veria, že nariadenie bude prínosné pre udržateľný rybolov. Generálny riaditeľ pre námorne záležitosti a rybárstvo Európskej komisie Joao Machado vyzdvihol odhodlanie predsedníctva napredovať v rámci daného nariadenia a zdôraznil, že zjednodušovanie a regionalizácia sú základným piliermi novej Spoločnej Rybárskej Politiky.

V rámci neformálneho programu delegácia absolvovala plavbu po Dunaji, prehliadku galérie Danubiana a prehliadku hradu Devín. „Verím, že stretnutie bolo nápomocné a diskusia, ktorá prebiehala bude tvoriť základ k zlepšeniu návrhu nariadenia,“ zhodnotil podujatie Š. Ryba. Zástupca Malty, ktorá prevezme predsedníctvo v Rade EÚ v januári budúceho roku, pozval zúčastnených na neformálne stretnutie generálnych riaditeľov, ktoré sa uskutoční v marci 2017 na Malte.

Mgr. Vladimír Machalík
Hovorca rezortu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.