Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Stanovisko k Výročnej správe Múzea vo Sv. Antone za rok 2015

BRATISLAVA 13. mája –

Stanovisko Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky k výročnej správe Múzea vo Svätom Antone o činnosti za rok 2015

Múzeum vo Svätom Antone je príspevková organizácia priamo riadená Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Je to špecializovaná organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Múzeum cieľavedome a systematicky zhromažďuje zbierkové predmety, odborne spracováva umelecko-historický a poľovnícky zbierkový fond múzea, zbierkové predmety sprístupňuje verejnosti formou stálych expozícií, dlhodobých, krátkodobých a putovných výstav. Múzeum vo Svätom Antone je celoslovenským poľovníckym múzeom a má mnohé zahraničné aktivity.

Múzeum na rok 2015 neuzatváralo kontrakt so zriaďovateľom, pretože múzeá sú vyňaté z povinnosti uzatvárania kontraktu so zriaďovateľom. Aktivity múzea svojím významom presahovali rezort pôdohospodárstva, majú nenahraditeľný celospoločenský dosah pri ochrane kultúrneho dedičstva a jeho prezentácii nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

V roku 2015 bola činnosť múzea orientovaná hlavne na tieto úlohy:
– Organizácia 25. ročníka celoslovenských poľovníckych slávností – Dní sv. Huberta.
– Organizácia 4. ročníka Detských dní sv. Huberta.
– Organizácia 5. ročníka prírodovednej súťaže „Čo šepká les“
– Organizácia medzinárodného odborného seminára o rode Koháry

V roku 2015 malo Múzeum vo Svätom Antone schválený bežný transfer vo výške 117 000 EUR. Rozpočtovým opatrením Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zo dňa 27.07.2015 bol rozpočet upravený a zvýšený o 4 436 EUR a rozpočtovým opatrením zo dňa 9.12.2015 zvýšený o 30 000 EUR. Po úpravách bežný transfer predstavoval čiastku 151 436 EUR a v takejto výške bol múzeu aj poukázaný.
Celková výška prideleného kapitálového transferu v roku 2015 predstavovala čiastku 204 000 EUR a v tejto výške bol múzeu aj poukázaný.

Finančné prostriedky kapitálového transferu boli v roku 2015 vyčerpané vo výške 100 000 EUR nasledovne:
– Nákup služobného automobilu – 43 872 EUR.
– Rekonštrukcia strechy – západné krídlo – 21 000 EUR.
– Rekonštrukcia objektu kaštieľa – 29 000 EUR.
– Rekonštrukcia poľovníckej expozície I. časť – 6 128 EUR.

Finančné prostriedky kapitálového transfera nevyčerpané v roku 2015 vo výške 104 000 EUR budú použité v roku 2016 na nasledovné rekonštrukčné práce:
– Rekonštrukcia verejných sociálnych zariadení – 50 000 EUR.
– Rekonštrukcia strechy južné a severné krídlo – 29 000 EUR.
– Elektrická požiarna signalizácia – 25 000 EUR.

Celkový hospodársky výsledok je zisk vo výške 4 470,86 EUR.

Na základe predloženej výročnej správy za rok 2015 je možné konštatovať, že všetky stanovené úlohy boli splnené a celková činnosť Múzea vo Svätom Antone bola v roku 2015 v súlade s jeho poslaním a vyplývala zo zriaďovacej listiny. K výročnej správe múzea nemáme pripomienky a odporúčame ju predložiť na prerokovanie v rámci verejného odpočtu.

V Bratislave 12.5.2016

Mgr. Viera Mrvová
poverená zastupovaním generálneho riaditeľa sekcie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.