Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV SR: Reakciu na dnešný článok, uverejnený v HN

BRATISLAVA 22. novembra –

Reakcia na článok uverejnený dňa 22.11.2013 pod názvom „Štát dáva firme z nástenky ďalší biznis“ v denníku Hospodárske noviny, ktorý podáva povrchné a neucelené informácie, ktoré neodzrkadľujú skutkový stav problematiky.

Dohoda exministra Zsolta Simona o podmienkach ukončenia Zmluvy o poskytnutí služieb a iných plnení č. 4/2008/S/060 v znení dodatkov a o zmene súvisiacich práv a povinností, zo dňa 30.08.2011 (ďalej len „Dohoda o ukončení“) so spoločnosťou Columbex International, neumožňuje ministerstvu vyhlásiť nové verejné obstarávanie na prevádzku a servis predmetného informačného systému, nakoľko sa ministerstvo Dohodou o ukončení nestalo jednoznačným vlastníkom softvéru a autorských práv.

Zároveň exminister Zsolt Simon skryto cez prílohu 2C umožnil a podporil pokračovanie zmluvy na dobu neurčitú.

Projekt SEPA je legislatívna požiadavka Európskej únie, ktorá ukladá členským štátom povinnosť uhrádzať od februára 2014 všetky platby v európskom formáte. Všetky platby v rámci rezortu sú realizované v predmetnom informačnom systéme SAP, ktorý v zmysle zmluvy, následných dodatkov a Dohody o ukončení implementovala a spravuje spoločnosť Columbex International.

Napriek tejto situácií však súčasné vedenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s príslušnými odborníkmi vyvíja maximálne úsilie na nájdenie východiska a jeho realizáciou. Tým je možnosť prechodu na nový platobný informačný systém, ktorý by definitívne vyriešil aktuálne nepriaznivý a opodstatnene kritizovaný právny a zmluvný stav.

Súčasné vedenie rezortu na základe uvedených skutočností musí preto kategoricky odmietnuť akúkoľvek zodpovednosť za uvedený stav a teda aj akékoľvek zvýhodňovanie firmy Columbex International.

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti, ako aj dokumenty, ktoré to jednoznačne potvrdzujú je zrejmé, že plnú zodpovednosť za dnešný stav vrátane podozrenia z účelového konania je potrebné pripísať na vrub exministrovi Zsoltovi Simonovi.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.