Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Rybné kvóty pre Baltské more

BRATISLAVA 10. októbra –

Slovensko dnes povedie rokovania o rybných kvótach pre Baltské more

· Rybné kvóty pre Baltské more na rok 2017
· Omnibus – zjednodušenie Spoločnej poľnohospodárskej politiky
· Stav na trhoch s mliekom, bravčovým mäsom a cukrom

Luxemburg, 10. október 2016 – Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes povedie významné rokovania o rybolovných kvótach pre Baltské more na rok 2017. Počas rady ministrov EÚ pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo budú členské štáty diskutovať aj o jednej z priorít slovenského predsedníctva – zjednodušení Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) a aktuálnom stave na trhoch s cukrom a bravčovým mäsom.

Rybolovné kvóty pre Baltské more patria každoročne k najvýznamnejším rokovaniam Rady a sú spojené s intenzívnymi vyjednávaniami medzi Radou a teda predsedníctvom, Komisiou a prímorskými členskými štátmi EÚ. Rokovania sa týkajú pridelenia kvót na lov rôznych druhov rýb vrátane tresky, šprota, či sleďa v Baltskom mori.

V rámci tzv. Omnibusu, o ktorom bude Rada rokovať, ide o strednodobú revíziu finančného rámca, ktorý zároveň prispieva k zjednodušovaniu SPP.

Témou rokovaní bude aj stav na trhu s mliekom, bravčovým mäsom, ale aj cukrom. Cukor je témou aj v súvislosti so stabilizáciou trhu v EÚ po zrušení systému výrobných kvót na trhu s cukrom, ktorý je plánovaný na október 2017.

Rokovanie budú prebiehať vzhľadom na vážnosť tém od 10.00 do neskorých večerných hodín.

Vladimír Machalík
hovorca rezortu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.