Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Rokovanie ministrov poľnohospodárstva a rybného hospodárstva EÚ

BRATISLAVA 14. novembra –

Ministri poľnohospodárstva a rybného hospodárstva EÚ budú dnes rokovať o nekalých obchodných praktikách a hlbokomorskom rybolove

· Správa osobitnej pracovnej skupiny pre poľnohospodárske trhy týkajúca sa
· Kvóty pre hlbokomorský rybolov na roky 2017 – 2018

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes povedie rokovania Rady ministrov pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo v Bruseli.

Na Rade Európska komisia predstaví správu pracovnej skupiny pre poľnohospodárske trhy zameriavajúcu sa aj na celoeurópsku legislatívu proti nekalým obchodným praktikám. Práve posilnenie postavenia poľnohospodára v potravinovom dodávateľskom reťazci je hlavnou prioritou predsedníctva Slovenska v Rade EÚ v oblasti poľnohospodárstva.

Náročné rokovania očakávajú Radu aj v stanovení rybolovných kvót pre hlbokomorské populácie rýb. Tie sa stanovujú v dvojročných intervaloch. Tentokrát budú krajiny rokovať o rybolovných možnostiach na roky 2017 a 2018. Kvóty sa týkajú napríklad hlbokomorských druhov žralokov a viacerých druhov rýb hlbokomorských populácií rýb.

Vladimír Machalík
Hovorca rezortu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.