Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: PPA víta aktivitu poslancov hnutia OĽaNO

BRATISLAVA 24. januára –

Pôdohospodárska platobná agentúra reaguje na podanie podnetu na Európsky úrad pre boj proti podvodom OLAF.

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) víta aktivitu poslancov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. PPA a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) budú so všetkými kontrolnými orgánmi plne súčinné. Kontrolu v danej veci vykonala PPA už pred rokom.

PPA vykonala kontrolu v subjekte Mäsovýroba – Bitúnok Tomášov, s. r. o., ešte vo februári 2016. Kontrola zistila, že nedošlo k porušeniu jednotlivých ustanovení Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku zo strany prijímateľa. Zmluva bola podpísaná 19.02.2015. Bitúnok bol totiž v prevádzke a dotácia bola poskytnutá nie na meno, ale na spoločnosť. Zmenou majiteľa teda nedošlo k porušeniu zmluvných podmienok.

Nové vedenia PPA a MPRV SR považujú zvýšenie transparentnosti a efektívne využívanie eurofondov za absolútnu prioritu. Zrealizovali preto už viacero opatrení a výrazné zmeny vo fungovaní PPA. Do účinnosti zaviedli plán transparentnosti a prísnej kontroly oprávnenosti výdavkov, ktorý zahŕňa:

– V PPA bol zriadený odbor vnútornej kontroly, supervízie a ochrany finančných záujmov EÚ.

– Zaviedla sa viacúrovňová kontrola efektívnosti a hospodárnosti výdavkov v porovnaní.

– Posilňujú sa terénne kontroly projektov priamo na mieste realizácie nad rámec požiadaviek EÚ.

– Vybavila kontrolórov aplikáciami na kontrolu oprávnenosti vynaložených nákladov (databáza Cenekon).

– Zvyšuje sa transparentnosť manuálov a postupov.

– Investičné projekty sa budú hodnotiť iba podľa objektívnych číselných ukazovateľov.

– Cieľom vedenia MPRV SR a PPA je prejsť na plnú elektronizáciu PPA, čo prinesie výraznejšiu efektivitu administrácie podpôr aj vyššiu transparentnosť procesov. Žiadosti sa budú podávať len elektronicky.

– PPA zároveň vyzýva obce i podniky, aby si projekty robili sami a obchádzali drahých poradcov.

Vladimír Machalík
Riaditeľ odboru komunikácie a marketingu / hovorca rezortu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.