Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: OVENÁLIE 2016 za účasti ministerky Gabriely Matečnej

BRATISLAVA 10. júna (SITA) –

Dňa 12.6. 2016 sa v obci Východná uskutoční podujatie OVENÁLIE 2016 za účasti ministerky Gabriely Matečnej. Začiatok je plánovaný o 10:00.

Podujatie je pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR a Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom je obec Východná. OVENÁLIE 2016 sa uskutočnia v prekrásnom prostredí amfiteátra vo Východnej.

Uskutoční sa aj divácky veľmi atraktívny ôsmy ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej nite. Účastníci sa pokúsia o prekonanie rekordu z roku 2012, keď súťažiaca vytiahla niť s dĺžkou 158 m. Program obohatí aj súťaž vo varení gulášu z ovčieho mäsa. Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku.

V roku 2015 OVENÁLIE navštívilo viac ako 8 000 návštevníkov.

Všetci návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky výroby syra, výroby bryndze, ukážky pasenia oviec so psom, ukážky strihania oviec a spracovania vlny. Nebude chýbať ani súťaž o najlepší ovčí a kozí syr a Majstra syrára, ktorá prebehne pod odbornou garanciou Štátnej veterinárnej a potravinovej správy. Tiež prebehne súťaž o najkrajšiu syrovú tortu.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.