Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Ministerstvo pôdohospodárstva spúšťa kampaň na podporu mlieka

BRATISLAVA 16. mája –

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR spúšťa spotrebiteľskú kampaň zameranú na podporu mlieka a mliečnych výrobkov. Ide o jedno z opatrení proti kríze v mliečnom sektore.

„Mlieko je takmer dokonalá potravina. Je v ňom množstvo bielkovín, tukov, minerálov či enzýmov,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná. „Našim cieľom je podporiť prvovýrobcov a spracovateľov mlieka a mliečnych výrobkov. Zabezpečujeme tým tiež zamestnanosť v regiónoch.“

Kvôli zrušeniu kvót na výrobu mlieka sa krajiny strednej a východnej Európy boria s problémom nadprodukcie. Celoeurópska produkcia sa zvýšila v prvom kvartáli 2016 až o 7,4 %, čo spôsobilo medziročný pokles ceny surového kravského mlieka až o 12 %. Pokiaľ sa situácia nezmení, hrozí zánik až tretiny slovenských producentov.

Na ministerstve pôdohospodárstva vznikla krízová pracovná skupina, ktorá pripravuje celý rad finančných i nefinančných opatrení na zlepšenie situácie na trhu s mliekom. Jedným z nich je spotrebiteľská kampaň na zvýšenie povedomia o mlieku a mliečnych výrobkoch a na podporu ich predaja. Práve mliekari majú najväčšie zastúpenie, až 287 z celkových 1 099 produktov, označených Značkou kvality SK.

Prvú časť kampane spúšťa ministerstvo v spolupráci s Fun rádiom. Kampaň bude prebiehať štyri týždne a jej celková hodnota bude 120 112,42 EUR. Financovanie je zabezpečené z rozpočtovej kapitoly ministerstva na podporu Značky kvality SK. Cieľovou skupinou sú najmä mamičky a mladé rodiny s deťmi. Kampaň bude prebiehať interaktívnou formou.

Kampaň na podporu mlieka bude dlhodobejšia. Ministerstvo ju realizuje po dohode s výrobcami a spracovateľmi, ktorí sú pripravení sa na nej podieľať. Kampaň bude informovať spotrebiteľov o výhodách konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov z pohľadu zdravia, ale aj podpory lokálnej ekonomiky a producentov.

Ing. Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.